אלשטיין בביקורת חריפה: משרד עו"ד מיתר בוחש בעסקת כלל ביטוח

אלשטיין מדגיש במכתב ששלח לדירקטוריון אי.די.בי כי הרוכשים הסינים הציבו לחברה אולטימטום אגרסיבי לאשר ארכה של 45 ימים לעסקת כלל ביטוח, מבלי שום תמורה ■ "דירקטוריון אי.די.בי נמצא בלחץ עצום מצד נציגי הרוכשים מצד אחד, ומצד בעלי האג"ח מצד שני - כאשר שני הצדדים מיוצגים על ידי אותו משרד עו"ד"

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה החדש באי.די.בי, מביע תרעומת וביקורת עזה על ההליך שמתנהל היום בחברה בעסקת כלל ביטוח. אלשטיין רומז במכתבו על התערבות פסולה מצד נציגיהם של הרוכשים הסינים שלוחצים על הדירקטורים החיצוניים של אי.די.בי לאשר להם ארכה של 45 יום להשלמת העיסקה. קבוצת הרוכשים הסינית, בראשות איש העסקים לי הייפנג, ביקשה ארכה מאחר שהיא טרם קיבלה את אישור משרד האוצר לביצוע העסקה. על פי ההסכם המקורי, האישור לקבוצה הסינית היה אמור להתקבל עד ה-2 במאי.

אלשטיין הדגיש במכתבו כי הסינים שמעוניינים בכלל ביטוח הציבו לחברה אולטימטום אגרסיבי לאשר הארכה לעסקת כלל, מבלי שקיבלה שום תמורה על כך. זאת, לאחר שעד לשבוע שעבר דרשה הקבוצה הסינית ארכה של 4 שבועות בלבד (עד ה-29 במאי).

אלשטיין כותב עוד כי "דירקטוריון אי.די.בי פיתוח נמצא בלחץ עצום מצד נציגי הרוכשים מצד אחד, ומצד בעלי האג"ח מצד שני - כאשר שני הצדדים מיוצגים על ידי אותו משרד עו"ד". אלשטיין מפנה בכך אצבע מאשימה כלפי משרד עו"ד מיתר ליקוורניק, שעורכי דין מטעמו מייצגים את הקבוצה הסינית. זאת, בשעה שעורכי הדין של משרד מיתר, נועם שרון ונדב וייסמן, מייצגים במקביל את נאמני האג"ח של אי.די.בי אחזקות ופועלים בשם האינטרסים של בעלי האג"ח. אלשטיין חושש שלחץ כזה אינו מתיישב עם האינטרסים ארוכי הטווח של החברה, ושל בעלי השליטה החדשים, הוא ומוטי בן משה, שהשליטה על החברה אמורה לעבור אליהם במהלך החודש הקרוב.

ממשרד מיתר נמסר כי: "אנו מאמינים בלב שלם שעסקת כלל ביטוח נכונה וטובה לבעלי השליטה באי.די.בי, לרוכשים, לחברה ולציבור לקוחותיה וכמובן לקבוצת הרכישה הסינית. העסקה הזו מיטיבה משמעותית את המצב התזרימי של אי.די.בי ושל מחזיקי האג"ח שלה, והינה מתבקשת על רקע יישום חוק הריכוזיות, שמחייב הפרדה בין נכסים פיננסיים לריאליים. מתפקידנו להביא את מלוא המידע והשיקולים השונים, ואנו עושים זאת על פי חוק, במקצועיות ובשקיפות מלאה, תוך הערכה רבה לבעלי השליטה באי.די.בי ולחברי הדירקטוריון שלה".

אדוארדו אלשטייןצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker