ד"ר אלן שקלפורד מהחוקרים המובילים בעולם בקנאביס רפואי מצטרף לברידאיט

פרופ' יוסף איצקוביץ’-אלדור מהמובילים הבינלאומיים בתחום תאי הגזע מצטרף לקדימהסטם

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שני מינויים משמעותיים בשתי חברות ישראליות: ד"ר אלן שקלפורד, מהחוקרים המובילים בעולם בקנאביס רפואי, מצטרף לוועדה המייעצת בחברת ברידאיט. כמו כן, פרופ' יוסף איצקוביץ’-אלדור, מהמובילים הבינלאומיים בתחום תאי הגזע, יצטרף לוועדה המדעית המייעצת של קדימהסטם.

קדימהסטם פועלת לפיתוח תרופות למחלות קשות על בסיס תאי גזע פלוריפוטנטיים מצרפת את פרופ' איצקוביץ’-אלדור כחלק מחזון החברה לבסס את מעמדה כחברה המובילה בתחום תאי הגזע הפלוריפוטנטיים בארץ ובעולם. הצטרפותו תסייע למימוש חזון זה.

בראש הוועדה אליה יצטרף עומד פרופ' מישל רבל, המדען הראשי של החברה. בנוסף מכהן בוועדה פרופ' בנימין ראובינוף, מנהל מחלקת נשים ויולדות בהדסה, וראש מרכז המחקר של הדסה בתאי גזע של אדם. פרופ' יאיצקוביץ’-אלדור כיהן כמנהל מחלקת נשים ויולדות בקריה הרפואית רמב"ם ב-22 שנים האחרונות וכעת משמש כפרופסור בפקולטה לרפואה של הטכניון ומנהל המעבדה לחקר תאי גזע עובריים.

פרופ' מישל רבל המדען הראשי של קדימהסטם ציין "אנו שמחים על הצטרפותו של פרופ' איצקוביץ שהינו מוביל דיעה בינלאומי בתחום חקר תאי הגזע הפלוריפוטנטיים והיה בין החלוצים הראשונים שהצליחו לייצר תאי גזע עובריים".

פרופסור יוסף איצקוביץ אלדור צילום: עבדאללה שאמה

יוסי בן-יוסף, מנכ"ל החברה הוסיף "הצטרפותו של פרופ' איצקוביץ לשורה של מומחים בעלי שם בינלאומי, מציבה את קדימהסטם בחזית הטכנולוגיה העולמית בתחום חקר תאי הגזע הפלוריפוטנטיים".

בנוסף, ד"ר שקלפורד, מצטרף לברידאיט לאחר 30 שנה של ניסיון בתחומים שונים של המחקר הרפואי. במהלך מחקריו לאורך השנים נחשף ד"ר שקלפורד לפוטנציאל השימוש בקנאביס הרפואי כאמצעי לטיפול במחלות ובסימפטומים חמורים ופיתח התמחות בתחום זה.

ד"ר שקלפורד נחשב לאחת מהאוטוריטות המובילות בעולם בחקר התחום, לרבות הובלת ניסויים קליניים בקנאביס רפואי. בהמשך שימש כיועץ לגורמים ממשלתיים רבים ליצרת רגולציה נכונה לתחום הקנאביס הרפואי.

ד"ר אלן שקלפורד אמר "אני שמח להצטרף לוועדה המייעצת בבריאיט. בכוונתי להתמקד בשיפור מספר הזנים של הקנאביס על מנת לאפשר שימושים רפואיים שונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker