אחד העם

ת"א 25 ירד השבוע ב-0.7%; ת"א 100 ירד ב-1.1%

בגלל 1 במאי: מחזור המסחר היה היום נמוך במיוחד - 668 מיליון שקל ■ ת"א 25 ות"א 100 עלו היום ב-0.1% ■ כלל ביוטכנולוגיה איבדה 12.5%

דרור רייך

המסחר באחד העם התנהל ביציבות במחזור נמוך במיוחד - 668 מיליון שקל, מכיוון שמרבית בורסות אסיה ואירופה סגורות לרגל ה-1 במאי.

בתום המסחר, תל אביב 25 ותל אביב 100 התחזקו ב-0.1%, מדד הבנקים עלה ב-0.15% ומדד הנדל"ן נחתם בירידה של 0.45%. מדד הביומד הוביל את הירידות והשיל כ-1% מערכו.

השבוע ירד מדד ת"א 25 ב-0.7% ומתחילת השנה עלה המדד ב-3.8%; מדד ת"א 100 ירד השבוע ב-1.1% ומתחילת השנה עלה המדד ב-3.7%. מדד הביומד ירד השבוע ב-3.6% ומתחילת השנה ירד המדד ב-0.5%.

בגזרת המניות, בלטו לרעה כלל ביוטכנולוגיה שאיבדה 12.5% - על רקע ביטול מכירת הבעלות המלאה בחברת גמידה סל לענקית התרופות נוברטיס. אפריקה של לב לבייב השילה מערכה 4%, וילאר נחלשה ב-2.7%, ויואל ומזור רובוטיקה השילו כ-2.3% כל אחת.

לחיוב בלטו המניות הדואליות - אלוט תקשורת טיפסה ב-2.5% לאחר הדו"חות הכספיים שפורסמו אתמול ופיטוריו של מנכ"ל החברה רמי הדר. נובה גם כן התחזקה ב-2.1% על רקע פרסום דו"חות חזקים אתמול. לייבפרסון וטאואר עלו ב-2.6% ו-2% בהתאמה.

מחוץ לתל אביב 100 בולטות במחזורים גבוהים - אלביט הדמיה שנחלשה ב-11.4% גם כן על רקע ביטול עסקת גמידה, כמוה אלביט מדיקל שהתרסקה ב-34.5%. אודיוקודס עלתה ב-8.4% על רקע פרסום הדו"חות הכספיים אתמול, קמטק עלתה ב-3.6% גם כן על רקע הדו"חות ואלגומייזר טיפסה ב-12.8%.

בשוק הסולידי נרשמת מגמה חיובית - מדדי התל בונד (20, 40, 60) רשמו עליות יפות והתחזקו בעד 0.23%, ובגזרת איגרות החוב הממשלתיות נרשמת עלייה של 0.33% בצמודים ל-10 שנים ועלייה של 0.41% בשקליים לאותה תקופת זמן.

"השווקים נכנסו לעמדת המתנה"

עמית רוזנצויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן אלדובי למסחר וציין "השוק המקומי נסחר היום בעליות קלות תוך מחזורים נמוכים כאשר מרבית הבורסות באירופה סגורות לרגל הראשון במאי (חג העבודה)". 

"חברת כלל ביוטכנולוגיה רשמה ירידה של 12.5% לנוכח הודעת החברה כי ההסכם למכירת גמידה סל בוטל, כאשר החברה רושמת מימוש של 30% בחודש האחרון על רקע הסכם המסחור של חברת אנדרומדה שלא עמד בציפיות השוק, הירידות החדות בארה"ב בחברת מדיוויד והיום לאור ההודעה על ביטול ההסכם הראשוני למכירת גמידה סל".

"חברות האנרגיה בראשות קבוצת דלק וישראמקו הובילו את העליות במעו"ף על רקע הערכות כי חברות תמר בדרך לעסקת מכירת חלק מהמאגר ליצוא בחוזה ארוך טווח".

"בשוק החוב נרשמה היום ירידת תשואות באיגרות החוב הממשלתיות ועליות במחירים בשל נתון התמ"ג בארה"ב שאיכזב את המשקיעים והוביל לירידת תשואות באג"ח ארה"ב מתשואה של 2.72 לתשואה של 2.65. זאת, על אף המשך הקטנת תוכנית הרכישות ל-45 מליארד דולר בחודש תוך המתנה לנתון האבטלה מחר אשר תוצאותיו צפויות להשפיע על עקום התשואות בארה"ב. בשוק הקונצרני נרשמו עליות מחירים וירידת תשואות בהתאמה לשוק הממשלתי".

מעבר לים

בשעת החפיפה עם אחד העם המסחר בבורסות וול סטריט נפתח ביציבות יום לאחר שמדד דאו ג'ונס נסגר בשיא זו הפעם הראשונה השנה, בעקבות עלייה מפתיעה במספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב ועל רקע הזינוק החד ביותר זה חמש שנים בצריכה הפרטית בכלכלה הגדולה בעולם. המסחר מתנהל גם על רקע דו"חות כספיים מעורבים שפירסמו חברות דוגמת אקסון מוביל ומוטורולה סולושנס. מדד דאו ג'ונס, שנסגר באתמול ברמתו הגבוהה מעולם, נסחר ביציבות; מדד S&P 500, שהשלים אתמול עלייה חודשית שלישית ברציפות, נסחר ללא שינוי; מדד נאסד"ק מטפס ב-0.2%.

באירופה בורסת לונדון עולה ב-0.3%, ביום בו מרבית בורסות אסיה ואירופה סגורות לרגל ה-1 במאי. בורסות פריז ופרנקפורט נמנות עם הבורסות המציינות את יום הפועלים.

מניות במרכז

אליום מדיקל, העוסקת במכשור רפואי ומתמחה בטכנולוגיות זעיר פולשניות הודיעה היום כי השלימה בהצלחה גיוס של 20.4 מיליון שקלים בהנפקת זכויות לבעלי מניות של החברה ולציבור משקיעים נרחב. בין המשתתפים בהנפקה מספר משקיעים מוסדיים אשר השקיעו לראשונה בחברה.

חברת קמטק ממגדל העמק, שמניותיה נסחרות הן בנאסד"ק והן בבורסת של תל אביב: פירסמה אתמול את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2014 בהם רשמה הכנסות של 22.1 מיליון דולר, רווח תפעולי  של 1.2 מיליון דולר ורווח נקי של 900 אלף דולר. תחזית ההכנסות של החברה לרבעון השני עומד על 22-24 מיליון דולר.

אייל קרמר מונה לממלא מקום מנכ"ל באלקטרה מוצרי צריכה ויחליף את יקי ודמני שיסיים את תפקידומדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker