חגי בדש: "כניסת פסגות לענף הביטוח מייצרת תחרות לטובת הצרכן

מנכ"ל פסגות אמר את הדברים בכנס הסוכנים של פסגות ו"עדיף" ■ הציג את תוכנית החומש של חברת הביטוח - המטרה פרמיות שנתיות בהיקף של 250 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"בימים שבהם אנחנו שומעים כל הזמן על רפורמות שעוסקות ביוקר המחייה, אני חושב שכניסת פסגות לתחום הביטוח היא צעד חשוב הן לצרכנים והן לרגולטור שמעוניין להפחית את הריכוזית בענף." כך אמר היום (ג') חגי בדש, מנכ"ל פסגות בית השקעות, בכנס סוכני הביטוח השנתי שערך בית ההשקעות יחד עם קבוצת עדיף.

בדש הוסיף: "שנים ארוכות לא קמה בישראל חברת ביטוח חדשה, והעובדה שגוף בסדר גודל של פסגות, עם יותר ממיליון לקוחות, הוא זה שנכנס לשוק, היא בשורה צרכנית ממדרגה ראשונה - הכנסת תחרות לענף והקטנת הריכוזיות בו".

כיום מציעה פסגות ביטוח שני מוצרים - ביטוח חיים (ריסק) וביטוח חיים (ריסק) למשכנתא. בחודשים הקרובים תגדיל פסגות את מספר מוצרי הביטוח, דבר שישרת את הסוכנים וכמובן יגוון את האפשרויות לציבור, כשבין השאר מתעתדת החברה להשיק פוליסות לאובדן כושר עבודה ופוליסות חיסכון.

חגי בדשצילום: אייל טואג

פסגות הוא בית ההשקעות הראשון, וכרגע היחיד, שיש לו רישיון למכירת ביטוח, שאותו קיבל ממשרד האוצר לאחר שרכש את פעילות ביטוח החיים של חברת הביטוח שירביט ב–2013. גם בית ההשקעות אלטשולר שחם החל לפעול להקמת פעילות ביטוח.

כניסתו של פסגות לענף הביטוח מהווה עבור בית ההשקעות הגדול בישראל, המנהל כיום קרוב ל–200 מיליארד שקל, מנוע צמיחה משמעותי במקביל לפעילויות הנוספות של בית ההשקעות - גמל, פנסיה, קרנות נאמנות, תעודות סל ותיקים מנוהלים.

בכנס חשף בדש את תוכנית החומש של פסגות בתחום הביטוח. לדבריו, הכוונה היא להגיע בתוך חמש שנים למכירה של 100 אלף פוליסות ולהיקף פרמיות שנתי של 250 מיליון שקל. "גם בתחום הביטוח, כמו בתחומים אחרים, פסגות תשאף להיות שחקן משפיע ומוביל" אמר בדש.

בהתייחס לסביבה הכלכלית אמר בדש: אנו נמצאים בעולם מאתגר מבחינת היכולת להשיא תשואות. בפסגות צופים המשך שיפור בצמיחה העולמית השנה, תוך שמירה על רמת אינפלציה וריבית נמוכות. לדבריו, תשואות השפל באג"ח הממשלתיות בישראל ובעולם לצד מרווחי האשראי הנמוכים באג"ח הקונצרני, מחייבים הגדלת רכיב המניות בתיק וכן, הגדלת ההשקעה בנכסים לא סחירים כדי לייצר תשואה ריאלית". כמו כן, הדגיש בדש כי לאור העליות החדות שאפיינו את השווקים בחמש השנים האחרונות, יש לנקוט בגישה זהירה במניות, ובסלקטיביות גיאוגרפית וסקטוריאלית.

בנוגע לבעיית הפנסיה ולחשיבות החינוך הפיננסי, אמר בדש כי שיעור התחלופה של הפנסיה בישראל, כלומר, היחס בין רמת השכר אחרי היציאה לגמלאות לזאת שלפני, הוא כ–40%, והוא מהנמוכים בעולם. "זו תוצאה של מכלול סיבות", אמר בדש. "בהן סביבת הריבית הנמוכה שמקשה על השגת תשואות גבוהות לאורך זמן, הכניסה המאוחרת של הצעירים למעגל העבודה, התארכות תוחלת החיים, שינויים בהרגלי הצריכה וכן השינויים הרגולטוריים שחלו בענף".

לדברי בדש, לחינוך פיננסי שימנע טעויות שפוגעות בחיסכון הפנסיוני יש חשיבות מכרעת על מצב החיסכון בישראל. "עד היום לקחו חלק מעל 270 אלף חוסכים בפעילויות מרכז הידע של פסגות לחינוך פיננסי, מה שמלמד על רצון הציבור להגברת הידע בתחום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker