מליסרון במו"מ לרכישת 50% משרונה מרקט לפי שווי של 400 מיליון שקל

מליסרון מעוניית לרכוש מחצית משוק האוכל בשרונה, שייפתח בקיץ ויכלול 85 חנויות ומסעדות ■ היזמים, גינדי החזקות, מעריכים את שווי הפרויקט בכ–530 מיליון שקל, הכולל הכנסה חודשית מהשכרת חנויות שמוערכת ב–3.1 מיליון שקל והכנסות נוספות מהחניון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת הנדל"ן המניב מליסרון שבשליטת האחים עופר השקעות, מנהלת מגעים לרכישה של לפחות מחצית מהזכויות במתחם שוק האוכל שרונה מרקט בתל אביב מחברת גינדי החזקות, שיזמה ופיתחה אותו.

בגינדי החזקות מעריכים את שווי הפרויקט בכ–530 מיליון שקל, הכולל הכנסה חודשית מהשכרת חנויות שמוערכת ב–3.1 מיליון שקל והכנסות נוספות מהחניון. ואולם, לפי מקורות המקורבים לצדדים המגעים מתנהלים לפי שווי של כ–350–400 מיליון שקל לפרויקט כולו, המגלם תשואה של כ–7%–7.5% על ההכנסה הצפויה. למליסרון תינתן גם אופציה לרכוש בעתיד את המחצית השנייה של הזכויות בפרויקט.

שוק האוכל שרונה מרקט נמצא בבנייה וצפוי להתאכלס בקיץ הקרוב. הוא נמצא ברחוב הארבעה בתל אביב, מתחת לשלושת מגדלי המגורים שבונה חברת גינדי החזקות. את השוק הקולינרי מלווה השף ירון קסטנבאום. הקונצפט מבוסס על שווקים דומים בעולם, כמו שוק המזון האיטלקי Eataly במנהטן, ברומא ובטוקיו.

שטח השוק 8,400 מ"ר ויהיו בו 85 חנויות ובתי עסק בתחום המזון בשטחים של 35–9 מ"ר. כמו כן יש בו כמה יחידות מסחריות גדולות המיועדות למסעדות. 70% מהמתחם מיועדים לעסקים קמעוניים בתחום האוכל ו–30% ישמשו לבילוי במסעדות ובבתי קפה.

לפני כחצי שנה הודיעה החברה כי 80% מהשטחים כבר הושכרו במחירים של 325 שקל למ"ר עד 1,000 שקל למ"ר. הסיבה למחיר הגבוה למ"ר היא שמדובר בדוכנים המתומחרים כיחידה שלמה, ולא במחיר לפי מטר כמו ביחידות הגדולות. דמי הניהול הם כ–65 שקל למ"ר.

"שרונה מרקט הוא פרויקט סקסי עם מיצוב טוב ולמליסרון יש ניסיון טוב עם תל אביב בקניון רמת אביב. בנוסף, לאור ההחלטות האחרונות של הממונה על ההגבלים העסקיים, שלא אישר לקבוצת עזריאלי לקנות את קניון עיר ימים בנתניה ואת וואן בבאר שבע וחייב את מליסרון למכור כמה קניונים, במליסרון מבינים שסביר להניח שהוא לא יאשר להם לקנות קניונים רגילים, אך ייתכן כי את שרונה מרקט כן יאשרו להם לקנות. גינדי, מנגד, רוצים לממש את הנכס שלהם ואולי גם מאמינים שמליסרון יכולים לשווק את הפרויקט טוב יותר מהם", אומר תמיר בן שחר, מחברת הייעוץ צ'מנסקי בן שחר.

גינדי החזקות נמצאת בבעלות האחים ליטל גינדי מטלון, אבי, רועי, גיא ומנחם גינדי. החברה השקיעה בתכנון ובהקמה של הפרויקט 400 מיליון שקל כולל מרכיב הקרקע. שוויו מוערך על ידי החברה ב–530 מיליון שקל לפי תשואה של 8.5% והכנסה צפוי של 3.1 מיליון שקל בחודש (37.2 מיליון שקל בשנה), לא כולל הכנסות מהחניון שבו 419 חניות.

מליסרון, המנוהלת על ידי אבי לוי ונסחרת לפי שווי שוק של כ–4 מיליארד שקל, מונה 19 קניונים ונחשבת לאחת משתי קבוצות הקניונים החזקות בישראל, ביחד עם קבוצת קניוני עזריאלי, מאז שרכשה את הקניונים של בריטיש ישראל. בקבוצת מליסרון ובגינדי החזקות סירבו להגיב לידיעה.

הדמיית שרונה מרקטצילום: ויו פוינט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker