תשובה כבר יכול לגייס חוב בשוק - אבל לא בוער לו - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תשובה כבר יכול לגייס חוב בשוק - אבל לא בוער לו

זה שנתיים וחצי נעדרת קבוצת דלק מגיוסי חוב בשוק ההון הישראלי ■ במקום זאת, היא אוגרת מזומנים באמצעות מימוש נכסים בתמורה כוללת של כ-4 מיליארד שקל ■ כעת היא מתמקדת במימושן של חברת הביטוח ריפבליק ופעילות דלק אירופה, כשעל המדף ממתינות למכירה גם הפניקס ורשת הקמעונות הבריטית רודשף

56תגובות

לפני כשנה וחצי, בספטמבר 2012, חתם יצחק תשובה על הסדר נושים מקיף בחברת דלק נדל"ן. במסגרת הסדר זה נאלצו בעלי האג"ח של דלק נדל"ן לוותר על חוב של כ–1.4 מיליארד שקל, כשני שלישים מהחוב אליהם. תשובה עצמו נזקק להזרים לטובת ההסדר מאות מיליוני שקלים מכיסו.

השלמת הסדר החוב בדלק נדל"ן היתה גם סוג של אות קין: תשובה ומנהליו הבינו היטב שייקח זמן עד שיוכלו לשוב ולגייס חוב בשוק ההון הישראלי. חלון גיוסי ההון של דלק ותשובה נסגר בתקופה קריטית – בדיוק כאשר החברות הבנות של דלק נזקקו לגיוסים של מיליארדי שקלים לטובת פיתוח מאגרי הגז החדשים שהתגלו, תמר ולווייתן.

החוב של חברות המטה בקבוצת דלק גדול, ובסוף 2013 הגיע לכ–8 מיליארד שקל, מהם כ–7 מיליארד שקל לבעלי האג"ח ומיליארד שקל לבנקים. אבל למזלה של דלק, מול החוב הגדול הזה יש לה גם נכסים רבים, שרובם בני מימוש. כך, ומכיוון שבשוק ההון האווירה כלפיו עדיין חשדנית מעט, החליטו תשובה ומנכ"ל קבוצת דלק, אסי ברטפלד, לגייס כספים בדרכים אחרות - בעיקר באמצעות מימוש נכסים שיכולת ההשבחה בהם מוגבלת.

תומר אפלבאום

מסכת המימושים החלה למעשה כבר לפני כארבע שנים, כשהשליטה (22%) ביבואנית מאזדה ופורד, דלק רכב, נמכרה למנכ"ל שלה, גיל אגמון, תמורת כמיליארד שקל. 8% נוספים מדלק רכב נמכרו ב–2013 תמורת 260 מיליון שקל.

מימוש רחב היקף של כמעט 3 מיליארד שקל בוצע החל מסוף 2012, כשדלק מכרה בשוק 42% ממניות החברה הבת דלק US. מימוש קטן יותר של כ–90 מיליון שקל בוצע לפני כמה חודשים, כשדלק מכרה 3% ממניותיה בחברת הביטוח הפניקס. הפניקס עצמה כבר נמצאת על מדף המכירות זה זמן ומחכה לקונה. מכיוון שמדובר בחברת ביטוח ישראלית, שהעברת השליטה בה דורשת את אישורו של משרד האוצר, תהליך המימוש שלה יתארך.

מכונת המימושים של תשובה ממשיכה לעבוד, ובשבוע האחרון צעדה החברה צעדים משמעותיים לקראת מימוש שני נכסים נוספים – חברת הביטוח האמריקאית ריפאבליק, שתימכר בסכום של כ-220 מיליון דולר, וחברת דלק אירופה, שצפויה להימכר בסכום של כ-1.7 מיליארד שקל. מהלך המימוש הבא של תשובה יתמקד כנראה בחברת רודשף, שעוסקת במכירת דלק, קמעונות והסעדה בצירי כבישים מהירים באנגליה, סקוטלנד וויילס. רודשף נקנתה על ידי דלק בעסקת בעלי עניין מדלק נדל"ן לפני כשלוש שנים וחצי, לפי שווי פעילות של כ–115 מיליון ליש"ט. תג המחיר הנוכחי שמוצמד לה נע סביב כ–300 מיליון ליש"ט, אבל בניכוי החוב מדובר בתזרים של כ-150 מיליון ליש"ט. למאמצי המימון של דלק אפשר להוסיף את העסקה להכנסתה של חברת וודסייד כשותפה במאגר הגז לווייתן.

המכירה של כל הנכסים הללו, עם התמיכה שקיבל תשובה ממערכת הבנקאות, איפשרו לדלק להימנע כמעט לחלוטין מגיוסי אג"ח במשך קרוב לשנתיים וחצי. מאז נובמבר 2011 לא גייסה דלק אפילו שקל אחד בשוק האג"ח הישראלי הרותח, וזאת על אף שהאג"ח שלה נסחרות בתשואות נמוכות של כ-2.5%, המלמדות כי האמון של השוק בכושר החזר החוב של הקבוצה גבוה מאוד.

בשבוע שעבר דיווחה קבוצת דלק על הסכמים שחתמה למימוש ריפבליק ודלק אירופה. אם העסקות האלו יושלמו במלואן, הן צפויות להניב לדלק, שבשליטת יצחק תשובה ובניהולו של אסי ברטפלד, בחמש השנים הקרובות תזרים כולל של יותר מ–2.5 מיליארד שקל.

מדובר בנכסים שנרכשו במחירים גבוהים בשנות הגאות בשווקים של 2006 ו–2007 - תקופה שבה דלק (בדומה ללא מעט גופים עסקיים ישראליים אחרים) תיכננה להרחיב בצורה משמעותית את פריסתה הבינלאומית בתחומי ביטוח, פיננסים והאנרגיה. במקרה של דלק אירופה בוצעה אף הרחבת פעילות, כשבספטמבר 2010 נרכשה פעילות הדלקים של בריטיש פטרוליום בצרפת תמורת 175 מיליון יורו.

אלא שבמרוצת השנים, בעקבות משבר פיננסי וריאלי שפקד את השווקים - בשל מינוף, החלטות עסקיות שהתקבלו ולא הוכיחו את עצמן, תנודתיות בענף הדלקים והשפעות חיצוניות כמו סופות הוריקן שפרצו בארה"ב באזורים שבהם פעילה ריפבליק - ההשקעות בריפבליק ובדלק אירופה התבררו כמאכזבות. השקעות אלה הניבו בסופו של דבר תשואה ריאלית שנעה בין 0% למינוס של כמה עשרות אחוזים. זאת, כמובן, אם מביאים בחשבון את העלות החלופית של הכסף, 5% בשנה, וכן את שיעור האינפלציה, שאמנם לא היה גבוה. מדובר בתשואה שהיא תשואת חסר משמעותית לעומת מצב שבו הסכומים האלו היו מושקעים באותן השנים במדד ת"א 100 או אפילו במק"מ.

בהתאם לכך, ומכיוון שהנכסים האלה לא הניבו לדלק תזרים מהותי, אם בכלל, באמצעות חלוקת דיווידנדים, ובשל התחייבות לעמוד בפירעונות כבדים של יותר ממיליארד שקל מדי שנה לבעלי האג"ח והבנקים, וגם לנוכח הצורך לבצע השקעות גדולות בתחומי הנפט והגז (מאגרי תמר ולווייתן), האמורים להניב תשואות דו־ספרתיות על ההון המושקע - החליטו בדלק, המנוהלת על ידי אסי ברטפלד, להתמקד בהגדלת התזרים באמצעות מימושים. כך, הם העמידו את ריפבליק ואת דלק אירופה ונכסים נוספים על המדף כבר לפני כמה שנים.

המהלכים האלו עד כה לא הבשילו, אך כתוצאה מהריביות הנמוכות בשווקים, לצד הנזילות הגבוהה של לא מעט גופים התרים אחר השקעות חדשות, הסיכוי להשלים מימושים גדולים בתקופה זו גבוה יותר לעומת העבר. עם זאת, הן במקרה של ריפבליק והן במקרה של דלק אירופה, הקונים אינם באים מליגת העל של TIER1 בתחומי עיסוקם.

הדבר בא לידי ביטוי בכך שבשתי העסקות האלו אין לרוכשים כיום את כל הסכומים הנדרשים במזומן או כמימון בנקאי להשלמתן באופן מיידי, ועל כן דלק הסכימה להעניק להם הלוואות מוכר. החברה אמורה לממן כמחצית מסכום הרכישה, והיא תיהנה מריביות שנתיות של 5%–7% ותחזיק כבטוחה את המניות שעדיין ייוותרו בידיה.

קבוצת הרוכשים של ריפבליק מורכבת מאיש עסקים אמריקאי פרטי, המתגורר בבירת טקסס, דאלאס, שישקיע 75% מהתמורה הכוללת. היתר הם כמה משקיעים יהודים פרטיים, שאותם איתר דני גוטמן, לשעבר מנכ"ל ריפבליק וכיום נציג הבעלים בחברה. מדובר במשקיעים שאת שמם דלק בינתיים לא חשפה, ולטענת מקורבים לדלק שמם לא מוכר בקהיליית העסקים בישראל.

אותם המשקיעים ירכשו בשלב הראשון מדלק את השליטה בריפבליק (55%) תמורת 121 מיליון דולר; מחיר המשקף לריפבליק שווי של 220 מיליון דולר, בדומה להונה העצמי נכון לסוף 2013. עבור דלק מדובר על תשואה שלילית של 20% במונחים הדולריים ושל 40% במונחים שקליים. את התמורה של 121 מיליון דולר ישלמו הרוכשים לדלק באופן הבא: 50% במזומן והיתר תועמד כהלוואה בידי דלק לרוכשים למשך שלוש שנים והיא תישא ריבית שנתית בשיעור של 6.5%. הריבית תשולם באופן שוטף (חצי־שנתי) וקרן של ההלוואה תשולם בתום שלוש שנים ממועד השלמת העסקה.

לרוכשים ניתנה אופציה לרכוש את יתרת המניות של ריפבליק שבידי דלק (45%) למשך שנתיים ממועד השלמת העסקה, בהתאם למנגנון שנקבע בהסכם. אם הרוכשים יחליטו לממש את האופציה, הם ישלמו לדלק סכום של 99 מיליון דולר בתוספת ריבית שנתית בשיעור של 6.5%, כשגם מחצית מהסכום הזה תמומן בידי דלק.

1.7 מיליארד שקל 
ממימוש דלק אירופה

הרוכשת של דלק אירופה (המוחזקת ב–80% בידי דלק פטרוליום וב–20% בידי דלק ישראל, שתיהן בבעלות קבוצת דלק) היא קרן TDR Capital הבריטית שנוסדה ב–2002. לקרן יש צוות מקצועי בתחומי פיננסים, ניהול וייעוץ המונה 26 איש, והיא מנהלת נכסים בהיקף של 2.6 מיליארד יורו. הקרן ביצעה מאז הקמתה עסקות בהיקף של יותר מ*15 מיליארד יורו . TDR Capital הוקמה בידי השותפים הבכירים מנג'יט דייל (Manjit Dale) וסטפן רוברטסון (Stephen Robertson), שהיו בעבר ממקימי DB Capital Partners, זרוע הרכישות הממונפות של דויטשה בנק הגרמני.

תמורת 100% מדלק אירופה תקבל קבוצת דלק 1.7 מיליארד שקל (355 מיליון יורו), כשהקרן הבריטית תיטול על עצמה חוב נטו (בניכוי מזומנים) של 365 מיליון יורו שבתוך החברה. כך שמחיר הרכישה משקף מכפיל 7 של EV/EBITDA (היחס שבין שווי חוב והמניות לרווח תפעולי תזרימי בניכוי הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות).

תחילה ישלמו הרוכשים 90 מיליון יורו, ובתום תקופה של שנה ישלמו 90 מיליון יורו נוספים בתוספת של 5% ריבית, כך שבתום שנה החברה תקבל 50% מהתמורה. 50% הנותרים יועמדו כהלוואה לרוכשים למשך חמש שנים ויישאו ריבית שנתית של 5%, שתשולם בסוף תקופת ההלוואה. כל המניות שיימכרו יועמדו כבטוחה כנגד ההלוואה. את ההשקעה מסכמת דלק עם תשואה ריאלית אפסית, ואולי תרשום רווח חשבונאי של כמה עשרות מיליוני שקלים.

ברמת הסולו לחברות המטה של דלק היה נכון לסוף 2013 חוב לבעלי האג"ח של 6.9 מיליארד שקל, 900 מיליון שקל לבנקים, וכן התחייבויות אחרות של 400 מיליון שקל. מול ההתחייבויות האלו לחברה יש מזומנים והשקעות פיננסיות נזילות של כמיליארד שקל, וכן מסגרות אשראי מובטחות מהבנקים של 500 מיליון שקל. כל זאת, כשמרבית הנכסים של דלק אינם משועבדים.

נכסים אחרים של דלק הם הלוואות שניתנו לחברות מוחזקות בהיקף של 842 מיליון שקל, וכן מניות רדומות של עצמה בשווי של 400 מיליון שקל, כך שהחוב הפיננסי נטו מוערך ב–6 מיליארד שקל. ב–2014 דלק תצטרך לעמוד בפירעונות (קרן וריבית) לבעלי האג"ח והבנקים של 1.1 מיליארד שקל ושל 1.3 מיליארד שקל בכל אחת מהשנים 2015 ו–2016. כך שהסכומים שיש כיום בקופה, לצד התקבולים שיגיעו ממימוש ריפבליק ודלק אירופה, אמורים להספיק לחברה לעמוד בהתחייבויות לפחות ב–2014–2015. כל זאת עוד לפני שמביאים בחשבון את הדיווידנדים מהחברות הבנות ומוחזקות ותמורה שתתקבל ממימושים נוספים.

בזכות תגליות הגז והציפייה לתזרימים הגבוהים שהם יניבו בשנים הקרובות, מניית דלק הניבה למשקיעים תשואה (מותאמת דיווידנד) נאה של 375% בחמש השנים האחרונות, לעומת תשואה של 76% שהציג בתקופה זו מדד ת"א 100 שבו נכללת קבוצת דלק. קבוצת דלק נסחרת כיום לפי שווי שוק של 16.6 מיליארד שקל, לאחר שדלק חילקה בחמש השנים האחרונות דיווידנדים של 2.85 מיליארד שקל. מתוך סכום זה חלקו של תשובה (62.5%) הסתכם ב–1.85 מיליארד שקל. שווי אחזקותיו בדלק הוא 10.4 מיליארד שקל, כשהחלק העיקרי של המניות משועבדות לבנקים כנגד חובות אישיים.

גם האג"ח של קבוצת דלק נסחרות בתשואות לפדיון יציבות של עד 2.5%, המשקפות את אמון המשקיעים ביכולתה של החברה לעמוד בהתחייבויותיה. ואולם, למרות סביבת הריביות הנמוכות והצימאון של השוק להנפקות של חברות איכותיות כמו דלק, הפעם אחרונה שבה דלק באה במגע של הנפקה עם שוק ההון הישראלי היתה בנובמבר 2011 כשהרחיבה סדרה של אג"ח בסכום של 260 מיליון שקל. ייתכן שהסיבה קשורה לכך שקצת פחות משנה לאחר מכן השלים תשובה הסדר חוב ענק בדלק נדל"ן, שבה ספגו המשקיעים תספורת ענקית של 1.4 מיליארד שקל (על חוב של 2.15 מיליארד שקל). על אף שהזרים מכיסו מאות מיליוני שקלים לטובת ההסדר, הצליח תשובה לעורר אנטגוניזם רב בקרב בעלי האג"ח והגופים המוסדיים.

בעקבות כך, דלק העדיפה להתממן באמצעות הבנקים, וכן באמצעות מימוש האחזקות בחברות בנות, כמו דלק US, דלק רכב והפניקס. היקפו של מימון זה הסתכם ביותר מ–3.2 מיליארד שקל מאוגוסט 2012. קודם לכן, בספטמבר 2010, נמכרה השליטה בדלק רכב (22%) לגיל אגמון תמורת מיליארד שקל. המימושים האלו הקטינו את המינוף של דלק החל בתחילת 2013 ביותר מ–1.5 מיליארד שקל, אך היא עדיין נושאת על גבה חוב גבוה ולכן ממשיכה במימושים.

יוצאים מרודשף הבריטית

כפי שזה נראה כרגע, המימוש הגדול הבא יהיה של החברה הנכדה הבריטית רודשף. דלק רכשה את השליטה בה (75%) לפני כשלוש וחצי שנים, כשחילצה בעסקת בעלי עניין את דלק נדל"ן ואת תשובה מהשקעה כושלת. קבוצת דלק שילמה לדלק נדל"ן 86 מיליון ליש"ט לפי שווי פעילות של 115 מיליון ליש"ט, כשההתחשבנות נעשתה בעיקר באמצעות קיזוז הלוואות שדלק נדל"ן היתה חייבת לקבוצת דלק ולבנק לאומי.

רודשף עוסקת במכירת דלק, קמעונות והסעדה בצירי כבישים מהירים באנגליה, בסקוטלנד ובוויילס. החברה מפעילה 28 תחנות שירות לצדי הכבישים המהירים ב–20 אתרים, שכוללות תחנות דלק, מסעדות, מלונות, חנויות ודוכני קפה.

בעקבות פיתוח אתרים ויעילות טובה יותר בהפעלתם, לצד ביצוע ארגון מחדש בהוצאות המטה שהובילה דלק ב–2011–2013, יצרה רודשף ב–2013 EBITDA של 30.1 מיליון ליש"ט, לעומתEBITDA של 18 מיליון ליש"ט בסוף 2009. על סמך השיפור בתחומי נדל"ן, קמעונות ומלונאות בבריטניה, לצד תחזית לשיפור נוסף ב–EBITDA של רודשף ב–2014 לכ–32 מיליון ליש"ט, דלק מנצלת את המומנטום החיובי כדי לקדם את המכירה. 
לפי הערכות, דלק מבקשת עבור רודשף שווי של 300 מיליון ליש"ט, הנגזר ממכפיל EBITDA של 10. אם תצליח לקבל מחיר זה, שממנו יש להפחית את החוב של 150 מיליון ליש"ט לבעלי האג"ח של רודשף, התמורה נטו לדלק תסתכם במקרה כזה ב–150 מיליון ליש"ט (850–900 מיליון שקל). סכומים אלו יגדילו את קופת המזומנים שלה ויאפשרו לחלק דיווידנדים לבעלי מניותיה, שהנהנה העיקרי מכך יהיה תשובה, המחזיק, כאמור, ב–62.5% מדלק. מכיוון שהעסקה המקורית ב–2007 נעשתה לפי שווי גבוה לעומת השווי כיום, וכן בשל השפעות שער החליפין - לא ברור אם ובאיזה היקף יהיה רווח לדלק מהמכירה כעת. ואולם, את דלק כיום מעניין הרבה יותר קבלת תזרים גבוה, כשייתכן שגם בעסקה זו חלקה תתבצע באמצעות מימון של דלק.

קשיים במכירת הפניקס

מימוש נוסף ומאתגר אף יותר מהמימושים הקודמים, שאותו מנסה דלק להוציא לפועל זה כמה שנים, אינו עולה יפה לפי שעה. מדובר במציאת קונה לקבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס, המוחזקת ב–53% בידי דלק. קבוצת דלק מחויבת למכור את החברה בתוך שש שנים בשל החוק לצמצום הריכוזיות במשק, המתייחס בין השאר להפרדה בין אחזקות פיננסיות לריאליות מהותיות.

אף שהפניקס, המנוהלת בידי אייל לפידות, סיימה את 2013 עם רווח שיא, שהיה הגבוה בענף הביטוח, של 740 מיליון שקל, ואף שדלק אינה מבקשת בגין אחזקותיה פרמיה, אלא מחיר המשקף את שווי השוק (הפניקס נסחרת לפי שווי שוק של 3 מיליארד שקל) - הבנק האמריקאי וולס פארגו אינו מצליח לפי שעה לאתר קונה שיסכים לשלם סכומים כאלה מהותיים, ולהיכנס לענף עתיר רגולציה שאינו מאפשר חלוקת דיווידנדים חופשית בהיקפים גדולים. וולס פארגו נשכר לצורך המכירה. כך, שייתכן כי בסופו של דבר דלק תמכור את אחזקתה בהפניקס בחבילות של 5% בשוק ההון, בדומה למהלכים שמבצעים בתקופה זו קבוצת ברונפמן־שראן בבנק דיסקונט.

נוסף על כך, דלק מקדמת בימים אלה שתי עסקות ענק נוספות. הראשונה, שצפויה לצאת לפועל בשבועות הקרובים, היא גיוס חוב בחו"ל של 2 מיליארד דולר, שבו אמורים להשתתף משקיעים בינלאומיים וכנראה גם משקיעים ישראלים. הגיוס צפוי להתבצע באמצעות השותפויות המוגבלות דלק קידוחים, דלק קידוחים ואבנר, העוסקות בחיפושי נפט וגז ומחזיקות בזכויות בשדות הגז ים תטיס, לווייתן ותמר. דלק קידוחים מוחזקת ב–62.6% בידי דלק אנרגיה שמוחזקת ב–86.7% בידי קבוצת דלק. אבנר מוחזקת ב–46.6% בידי דלק אנרגיה.

התמורה שתתקבל מהגיוס תשמש את השותפויות לפירעון הלוואה קיימת של 900 מיליון דולר, שהתקבלה לפני שנתיים מקונסורציום של בנקים מקומיים וזרים. יתר הסכום ישמש את השותפויות כהשקעת הון עצמי בפיתוח מאגר הגז הענק לווייתן, וכן ייתכן שחלק מהסכום יחולק כדיווידנד לקבוצת דלק. את הגיוס בחו"ל מובילים בנקי השקעות ג'יי.פי מורגן צ'ייס וסיטי, ואת הגיוס מהמשקיעים הישראלים מוביל קונסורציום חתמים, הכולל את לידר הנפקות, אקסלנס, ברק קפיטל ומנורה.

איך תיראה 
דלק החדשה?

במקביל, דלק מקדמת מהלך אסטרטגי של שינוי מבני בקבוצה באמצעות פיצול האחזקות הנוכחיות. הפיצול יתבצע כך שתוקם חברה חדשה שתרכז את כל הפעילות בתחום האנרגיה וחיפוש הגז והנפט, בעוד קבוצת דלק תמשיך להחזיק ביתר האחזקות של הקבוצה. החברה החדשה וקבוצת דלק יהיו חברות אחיות. הפיצול יתבצע כך שבעלי המניות בדלק יחזיקו גם במניות החברה החדשה באופן זהה לשיעור אחזקותיהם כיום בדלק, כשהמניות ואיגרות החוב של דלק ימשיכו להיסחר בבורסה בתל אביב.

התוכניות של דלק בשלב הראשון הן לרשום את החברה החדשה בחו"ל, ולאחר מכן גם לבצע גיוסי הון וחוב, שיאפשרו לה לפתח את תגליות הגז הקיימות, תמר ולווייתן, וכן את התגליות העתידיות אם יהיו.

המשוכה העיקרית להשלמת המהלך, שאותה תצטרך דלק לעבור, היא מחזיקי האג"ח שלה, כשכל הגופים המוסדיים הגדולים נמנים עם המחזיקים. כדי למנוע התנגדות של בעלי האג"ח, תינתן להם ערבות הדדית הן בידי קבוצת דלק והן בידי החברה החדשה בגין החוב הקיים כלפיהם. במסגרת הפיצול יהיה צורך באישור של מס הכנסה. לפי תקני המס, בפיצול מסוג זה החוב הנוכחי של קבוצת דלק יפוצל בין שתי החברות בהתאם לשווי הנכסים של דלק הרשום בספריה. למרות קריסתה של דלק נדל"ן, תשובה לא זנח את פעילות הנדל"ן, שהיתה הבסיס לצמיחת עסקיו. הוא ממשיך לקדם פרויקטי ענק בצפון אמריקה במסגרת אלעד גרופ ובישראל במסגרת אלעד מגורים.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#