אינסייטק של אלביט הדמיה במו"מ עם משקיע שיזרים לה עשרות מיליוני ד'

החברה, שפיתחה טכנולוגיה לטיפולים לא פולשניים באמצעות אולטרה סאונד ממוקד, קיבלה אישורים מה-FDA ומאירופה - אך עדיין לא הצליחה להגיע לאיזון תפעולי ■ ההשקעה היא לפי שווי גבוה משמעותית מ-100 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אינסייטק, שמוחזקת על ידי אלביט מדיקל (42% בדילול מלא), חתמה עם משקיע שאינו מחזיק במניותיה על הסכם עקרונות בלתי מחייב לעסקה שבה ישקיע עשרות מיליוני דולרים במניות החברה. אינסייטק מציינת כי ההשקעה תתבצע על פי שווי חברה שגבוה משמעותית מהשווי שבו בוצע סבב ההשקעה הקודם בחברה, שבמסגרתו השקיעה חברת GE Health סכום של 27.5 מיליון דולר באוקטובר 2012, לפי שווי חברה של 75 מיליון דולר לפני ההשקעה ו–106 מיליון דולר אחריה.

אינסייטק עוסקת בפיתוח טכנולוגיה לטיפול לא פולשני, באמצעות אלומת אולטרה סאונד ממוקדת, בגידולים שפירים ברקמת הרחם, גרורות סרטניות בעצמות ומחלות תפקודיות של מערכת העצבים המרכזית כמו פרקינסון ורעד מהותי. מאז הקמתה הפסידה החברה 218 מיליון דולר. באחרונה הכחיש קובי וורטמן, מנכ"ל אינסייטק, שמועות עקשניות על כוונתם של בעלי השליטה החדשים באלביט הדמיה, החברה האם של אלביט מדיקל, לסגור את החברה. אינסייטק קיבלה כבר ב–2004 את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק את מוצר הדגל שלה - ExAblate (מערכת המשלבת שימוש באלומות אולטרה סאונד ממוקדת עם MRI בלא חיתוך קרינה או פגיעה בגוף) לטיפול בשרירנים ברחם וב–2012 אושר גם השימוש במערכת לטיפול בגרורות בעצמות. הרשות המקבילה באירופה אישרה כבר ב–2002 את ExAblate לטיפול בשרירנים, ב–2007 לטיפול בגידולים בעצם, ובאוקטובר 2013 אושרה המערכת לטיפול בהפרעות תפקודיות כמו רעד מהותי, פרקינסון וכאב נוירופתי.

עם זאת, החברה לא הצליחה לפרוץ לשווקים בארה"ב ובמערב אירופה ולהגיע לאיזון תפעולי, בעיקר משום שרמת הכיסוי הביטוחי לפרוצדורות הרפואיות שסופקו באמצעות מוצריה נותרה נמוכה יחסית. אינסייטק הפסידה 13 מיליון דולר במחזור של 20.7 מיליון דולר ב–2013, לעומת הפסד של 13.3 מיליון דולר במחזור של 18 מיליון דולר ב–2012.

קובי וורטמן, מנכ"ל אינסייטקצילום: אריאל שליט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker