בנק הפועלים לא סומך על מרקסטון: מימש שעבודים על סטימצקי ב-125 מ' ש'

הכספים שנתפסו מורכבים מפקדונות שהיו משועבדים לבנק, נכסים פיננסיים נזילים וכן ערבויות מצד קרן מרקסטון ■ הערכה: המזומנים שנותרו בקופת סטימצקי יאפשרו לה לפעול כשלושה חודשים שבמהלכם היא צפויה להימכר

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק הפועלים איבד אמון בהנהלת רשת סטימצקי ובכירי קרן מרקסטון. בבנק החליטו לממש את השעבודים שהיו להם על נכסים פיננסיים של רשת סטימצקי, ובכך גבו את מרבית החוב של החברה כלפיו. הבנק תפס נכסים פיננסיים בהיקף של 125 מיליון שקל, מתוך חוב מוערך של כ-140 מיליון שקל. הכספים שנתפסו מורכבים מפקדונות שהיו משועבדים לבנק, נכסים פיננסיים נזילים וכן ערבויות מצד קרן מרקסטון.

נוכח משבר האמון, בבנק החליטו להעניק לרשת את האשראי המינימלי שיאפשר לה להמשיך לשרוד עד למכירתה. הבנק סיכם אמש עם בכירי מרקסטון, כי יעמיד לרשת אשראי חדש בהיקף של כ-4 מיליון שקל, בכפוף לביצוע הזרמת בעלים מצד קרן מרקסטון בהיקף של כ-8 מיליון שקל.

צילום: תומר אפלבאום

לפי הערכות, הזרמת 12 מיליון שקל לרשת תאפשר לה לשרוד את חג הפסח ואת שבוע הספר שיחול בחודש יוני, שנחשבים לתקופות המכירות החזקות של הרשת. ההכנסות מהמכירות בתקופה זו, יחד עם הכספים שהוזרמו לה מצד הבנק ומצד מרקסטון, צפויים לאפשר לה לשרוד בשלושת החודשים הקרובים. במהלך חודשים אלו תנסה קרן מרקסטון לאתר רוכש שיוכל להזרים כספים נוספים לרשת על מנת לייצב אותה.

גורמים ששוחחו בימים האחרונים עם מנכ"לית הרשת איריס בראל מספרים כי לדבריה, היא לא היתה מודעת לחומרת מצבה הפיננסית של רשת סטימצקי וכי היא נחשפה לחומרת המצב רק בימים האחרונים, לאחר מותו של יו"ר החברה אמיר קס, שנהרג בתאונת דרכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker