אכזבה גדולה למטומי - נדחתה ההנפקה בלונדון

לא נרשמו מספיק ביקושים על מנת לבצע את ההנפקה בלונדון ■ בישראל התקבלו ביקושים של 30 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

אכזבה גדולה לבעלי המניות של חברת טכנולוגיות הפרסום הישראלית מטומי (‏Matomy‏) שתכננה להשלים היום את הנפקה ראשונית (ה-IPO) של מניותיה בבורסה הראשית בלונדון.

מטומי תיכננה להנפיק לפחות 35% ממניותיה במחיר בטווח של 3.9-3.05 ליש"ט למניה כלומר לפי שווי של 480-380 מיליון דולר לפני הכסף ותגייס כ-100 מיליון דולר לתוך החברה ,כלומר תתחיל להיסחר לפי שווי שוק של כ-480-580 מיליון דולר אחרי הכסף.

כמו כן, תוכנן לבצע הצעת מכר של בעלי המניות הנוכחיים של החברה בהיקף של כ-100 מיליון דולר, את הגיוס בחו"ל הובילו בנקי השקעות מריל לינץ' ו-UBS ואת הגיוס בארץ מידי משקיעים ישראלים הובילה לאומי פרטנרס חתמים שבבעלות לאומי פרטנרס, זרוע הבנקאות להשקעות של בנק לאומי.

לאומי פרטנרס חתמים דווקא הצליחו להבטיח מידי משקיעים ישראליים סכום של כ-30 מיליון דולר, בעוד שחתמים של UBS ומריל לינץ לא הצליחו להבטיח את היקף הגיוס הנדרש.

מטומי נמצאת בשליטת אילן שילוח (28.5%) יו"ר חברת הפרסום מקאן אריקסון ישראל , המשמש מ-2007 גם כיו"ר מטומי ושל קרן ויולה (20.5%) בראשות הראל בית-און ושלמה דברת. בעלי מניות נוספים גדולים במטומי הנם: עופר דרוקר (8.8%) מנכ"ל החברה; ניר טרלובסקי(7.3%) שהינו שותף של שילוח בחברת האחזקות דה טיים.

יתר בעלי המניות הנם עובדי החברה ובעלי מניות קטנים. ברשימה זו נכללים: אלון שטרן, מנכ"ל משרד הפרסום מקאן, בני הזוג אודי פרידן ובמאית הפרסומות נירית ירון, המחזיקים כ-300 אלף מניות בשווי של כ-12 מיליון דולר.

ההנפקה נדחית גם בשל התרסקות מניות סקטור האד טק בכ-25% בשבועות האחרונים (קריטאו, רוקט פיול ובלינקס, יומי, טרמור), לצד ירידות חדות של יותר מ-10% בסקטור האינטרנט ובמניות האינטרנט הגדולות, דוגמת פייסבוק, טוויטר ולינקדאין.

בנוסף, נפילת מניות קינג (קנדי קראש) ב-20% ביום שלאחר הנפקת החברה, ונפילות של כ-70% מהמניות שהונפקו בשבועיים האחרונים, מרתיעות משקיעים מלהשקיע בחברות חדשות ולא מוכרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker