מנהל קרן מרקסטון אמיר קס נהרג הבוקר בתאונת דרכים

קס, מייסד שותף ומנכ"ל קרן מרקסטון, התמקד בניהול של חברות פורטפוליו של הקרן ■ ממרקסטון נמסר: "משפחת מרקסטון והחברות הבנות המומות וכואבות את לכתו בטרם עת של חברינו אמיר קס. אמיר היה שותף אמיתי לדרך ולעשייה רבת שנים בה מנהיגותו העסקית והחברתית בלטה למרחוק"

אסא ששון

אמיר קס, מייסד שותף ומנכ"ל קרן מרקסטון, נהרג הבוקר בתאונת דרכים. קס (52), שהיה מנהל וחבר בוועדת ההשקעות של מרקסטון, התמקד בניהול הפעיל של מספר חברות פורטפוליו של הקרן. קרן מרקסטון, מקרנות ההשקעה הוותיקות בשוק הישראלי, הוקמה ב-2004 ויחד עם שותפו רון לובש הם גייסו 786 מיליון דולר ממשקיעים שונים, לרבות משקיעים מארה"ב, כולל קרן הפנסיה של עובדי ניו יורק.

בין הרכישות הבולטות של מרקסטון ניתן למנות את רכישת הקרנות של פקן והקמת בית ההשקעות פריזמה, רכישת נטפים, דפי זהב, זרעי גדרה, מגנוליה, יצרנית הרכב טוםקאר וחברות נוספות.

לפני שהצטרף למרקסטון שימש קס כמנהל עסקים הראשיים של פועלים - M&A, ספקית של שירותי בנקאות להשקעות. קודם לכן כיהן קס כסגן נשיא בכיר של אריסון אחזקות בע"מ, אחת מחברות ההשקעה הגדולות ביותר הגדולות של ישראל. לקס תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

מקרן מרקסטון נמסר: "משפחת מרקסטון והחברות הבנות המומות וכואבות את לכתו בטרם עת של חברינו אמיר קס. אמיר היה שותף אמיתי לדרך ולעשייה רבת שנים בה מנהיגותו העסקית והחברתית בלטה למרחוק. אנו מרכינים ראש היום ומשתתפים באבלה הכבד של משפחתו. כפי שעשתה תמיד, קרן מרקסטון תמשיך לעמוד בכל מחויבויותיה כלפי המשקיעים, העובדים וכלל החברות המוחזקות על ידה".

אמיר קסצילום: גיא רייביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker