יו"ר ועד עובדי דיסקונט עוזב את הבנק עם חבילת פרישה של יותר מ-10 מיליון שקל

בכר עבד בדיסקונט 48 שנה, כאשר ב-32 השנים האחרונות שימש כיו"ר ועד העובדים במשרה מלאה ■ על פי הערכות, שכרו עמד על יותר מ-125 אלף שקל בחודש ועלות שכרו לבנק הסתכמה בכ-200 אלף שקל בחודש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

ריקי בכר, יו"ר וועד העובדים בבנק דיסקונט, מסיים את כהונתו עם חבילת פרישה בהיקף של יותר מ-10 מיליון שקל - כך נחשף בהחלטת השופטת נטע רות מבית הדין האזורי לעבודה שהחליטה לדחות את תביעתו לדחות את מועד פרישתו מהבנק. מחליפו של בכר ברשות הוועד יהיה, ככל הנראה, מני גרינשטיין, סגנו ויד ימינו.

על פי הערכות, שכרו החודשי של ריקי בכר עמד על יותר מ-125 אלף שקל בחודש. עלות שכרו לבנק הסתכמה על פי הערכות בכ-200 אלף שקל בחודש. בכר עבד בדיסקונט 48 שנה, כאשר ב-32 השנים האחרונות הוא שישמש כיו"ר וועד העובדים במשרה מלאה.
בתקופת עבודתו כיו"ר הוועד הוא הכריז על 23 סכסוכי עבודה, שמרביתם הסתיימו בהשבתה מלאה של הבנק.

בעבר בנק דיסקונט הסכים להאריך לו את גיל הפרישה מ-67 ל-69, כלומר במקום שריקי בכר יפרוש באפריל 2012, מנכ"ל הבנק ראובן שפיגל הסכים להאריך את הסכם עבודתו כך שבכר יפרוש מהבנק בגיל 69 באפריל 2014. אולם, לפני שנה, תוך שבכר יודע כי מועד פרישתו קרב הוא הגיש את מועמדותו לקדנציה נוספת כיו"ר הוועד. הנהלת הבנק שלחה לבכר מכתב המזכיר לו כי מועד פרישתו קרב, אולם בכר התמודד בכל זאת וזכה בבחירות לכהונה נוספת בראשות הוועד. כשהתקרב מועד פרישתו, הוא פנה לבית לעבודה ולהאריך את תקופת כהונתו.

ריקי בכר, יו"ר ועד עובדי דיסקונטצילום: עופר וקנין

ביהמ"ש קיבל את עמדת הבנק כי סירוב ההנהלה למנוע את הארכת הסכם עבודתו בבנק לא נובעת מאפליית גיל וגם לא מתוך מטרה לפגוע בעבודה המאורגנת בבנק, שכן בבנק קיימת מסורת לעבודה מאורגנת, ישנם בבנק 20 חברי וועד, מתוכם חמישה במשרה מלאה.
ביהמ"ש גם הביא בחשבון את העובדה כי בכר יוכל לפרוש לחיות "בכבוד" גם לאחר פרישתו מהבנק שכן הוא יוצא מהבנק עם חבילת פרישה בהיקף העולה בהרבה על 10 מיליון שקל.

שכרו של בכר הגיע למימדים אלו, בין היתר בזכות סעיף בהסכם עבודתו שהבטיח לו תוספת שכר אוטומטית, כל שנה, בשיעור של 8%, ללא תקרה. בשיחה עם TheMarker אמר בכר כי אין בכוונתו לערער על החלטת בית הדין האיזורי לעבודה. "נגמר הסיפור", אמר בכר, "אני לא מערער". בהתייחס לשאלה כיצד להערכתו פרישתו תשפיע על עבודת הוועד, אמר בכר כי "הפרישה שלי לא תשפיע. אני משאיר וועד חזק. אני לא מתכוון לנסות להשפיע מבחוץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker