אחרי שאיבד את השליטה באלביט הדמיה: זיסר מסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה

עדיין לא ברור האם זיסר יתנתק מאלביט הדמיה, או שישמש כיועץ לכל מיני פרויקטים של החברה ברחבי העולם

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

זמן קצר לאחר השלמת הסדר החוב בחברת אלביט הדמיה, מודיעה החברה הערב (ב') כי מוטי זיסר, בעל השליטה לשעבר באלביט, מסיים את תפקידו גם כמנכ"ל החברה. הדירקטוריון החדש של אלביט הדמיה, ברשות היו"ר רון הדסי, מקים ועדת איתור כדי למצוא מנכ"ל חדש.

עדיין לא ברור האם זיסר יתנתק מאלביט הדמיה, או שישמש כיועץ לכל מיני פרויקטים של החברה ברחבי העולם. לאחרונה, השלימה אלביט הדמיה הסדר חוב בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקל מול בעלי האג"ח שבמסגרתו נמחקו כ-1.8 מיליארד שקל והשליטה בחברה נלקחה מידי זיסר לנושיה ברשות הקרנות האמריקאיות יורק ו-CK פרטנרס.

בנוסף, זיסר יצטרך להתמודד מול בנק הפועלים בקשר לחוב אישי שהוא חייב לבנק בהיקף של כמיליארד שקל, וכן מול חוב של 16 מיליון שקל שהוא חייב ללאומי בגין המשכנתא שהוא לקח על אחוזתו במפוארת בכפר הגנים.

מוטי זיסרצילום: יח"צ

ההסכם עם אירופה ישראל, חברה האם שדרכה שלט זיסר באלביט הדמיה, למתן שירותי ניהול לאלביט, פקע באוגוסט האחרון, בעוד שתנאי ההסכם בין אלביט הדמיה למרכזי שליטה (החברה האם של אירופה ישראל) עבור תיאום, תכנון, פיקוח והוצאה לפועל של פרויקטים, הסתיים כבר במאי 2011.

עם זאת, בפועל, ההסכם הזה תקף וממשיך לפרויקטי נדל"ן מסוימים במזרח אירופה והודו, שהחלו עוד לפני שפקע ההסכם בין אלביט לחברות שבשליטת זיסר. בתוך כך, אלביט הדמיה פירסמה הערב דו"חות שנתיים שעליהם זיסר כבר לא חתום. החברה סיימה את 2013 עם הפסד כבד של 1.15 מיליארד שקל לעומת הפסד של 315.7 מיליון שקל. ההפסד נבע בעיקר ממחיקות כבדות של נכסים בחו"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום