בריל רוכשת מסקאל 50% מפעילות רשת "טימברלנד" תמורת 35 מיליון ש'

לאחר משא ומתן שנערך כשלושה חודשים חברת ההלבשה והאופנה שבשליטת אליעזר בוסקילה ומשפחת גנזי הודיעה שתרכוש את פעילות טימברלנד מידי קבוצת סקאל ■ במקביל, בריל דיווחה כי הרווח השנתי צנח ב-60% ל-10 מיליון שקל, על רקע הקיץ הלא גשום וגידול בהוצאות

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

לאחר משא ומתן שנערך כשלושה חודשים, חברת ההלבשה והאופנה בריל שבשליטת אליעזר בוסקילה ומשפחת גנזי, דיווחה הבוקר (א') כי תרכוש מידי קבוצת סקאל את פעילותה של רשת ההנעלה וההלבשה טימברלנד תמורת כ-35 מיליון שקל, בתוספת מע"מ. הרכישה תבוצע באמצעות חברת SBN, שמוחזקת בשיעור שווה על ידי בריל וסקאל. סקאל צפויה להמשיך ולהפעיל את החנויות.

קבוצת בריל, שמנוהלת על ידי אלבז ונסחרת בשווי של כ-150 מיליון שקל, כוללת את החברות הבנות בריל תעשיות נעליים, סופר ברנדס, בריל פאשן וכל נעל סנטר. הקבוצה, שפועלת בתחום האופנה ובייצור ויבוא של נעליים, משווקת את מוצריה באמצעות הרשתות גלי, לי קופר, סולוג, ניין ווסט, איזי ספיריט, אן קליין וכל נעל סנטר. בשנים האחרונות החברה נאלצת להתמודד עם ירידה בהיקף הזמנות הנעליים מצה"ל.

קבוצת סקאל החלה לפעול ב-1990 כיבואנית של מגוון מותגי אופנה אירופיים ואמריקאיים בתחום ההלבשה וההנעלה. הקבוצה מנהלת את המותגים טימברלנד, BEBE, וינס קמוטו, ראלף לורן, ואת רשת חנויות אמפוריום, שבה נמכר מגוון של מותגים (מולטי־ברנד). חנויות הקבוצה כוללות כ–20 חנויות דגל של המותגים בנפרד וכ-40 חנויות מולטי־ברנד.

נעלי טימברלנדצילום: ללא קרדיט

כבר בינואר דיווחה בריל כי פתחה במו"מ עם סקאל לרכישת חלק מפעילות מותגי האופנה שלה תמורת סכום של עד 95 מיליון שקל. הרכישה הנוכחית תסייע לבריל להגדיל את נתח פעילותה ואת היקף מכירותיה. נכון להיום, מחזור המכירות השנתי של טימברלנד עומד על 50 מיליון שקל. לאחר הרכישה, דו"חותיה של SBN, שמחזיקה כבר עכשיו את המותג נאוטיקה, יאוחדו בצורה מלאה בדו"חות הכספיים של בריל.

במקביל לדיווח על הרכישה, בריל פרסמה את תוצאותיה הכספיות ל-2013. מחזור המכירות של החברה הסתכם ב-529 מיליון שקל, קיטון של 0.5% ביחס ל-2012 וגידל של 4.4% ביחס ל-2011. הקיטון במחזור המכירות נבע בעיקר מהחורף הלא גשום, שאילץ החברה להגביר הנחות לצרכן. בהתאמה הרווח הגולמי של החברה ירד ב-2.2% לכ-277 מיליון שקל.

הקיטון בהכנסות והרווח הגולמי, הצטרף לגידול בהוצאות. במהלך שנת הכספים נאלצה בריל לספוג עלייה בהוצאות השיווק לכ-246.4 מיליון שקל (46.8% מהמכירות), בהשוואה ל-243 מיליון שקל ב-2012 (45.9% מהמכירות). בנוסף, החברה נאלצה לרשום הוצאה חד פעמית של 3.5 מיליון שקל, שנבעה מירידת ערך מוניטין של חברת הבת "סופר ברנדס", וכן מירידת ערך של "לי קופר", בהתאם להערכת שווי שבוצעו בסוף 2013.

על רקע הקיטון ברווח הגולמי והעלייה בהוצאות, החברה סיימה את 2013 עם ירידה של כ-48% ביחס לשנה שלפני. בשורה התחתונה, החברה רשמה רווח של 10 מיליון שקל , בהשוואה לרווח של 25.5 מיליון שקל ב-2012 (ירידה של כ-60%). החברה הודיעה כי תחלק לבעלי המניות דיווידנד בסך של 6.6 מיליון שקל, המגלם תשלום של 25 אגורות לכל בעל מניה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker