הבורסה ננעלה ביציבות; אלקטרה צריכה נפלה ב-11% - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן
אחד העם

הבורסה ננעלה ביציבות; אלקטרה צריכה נפלה ב-11%

על בד ירדה ב-10% על רקע ההשקעה הצפויה במפעל החדש ■ אורמת זינקה ב-4.5% ■ השותפות בלווייתן נסחרו בירידות של כ-2% ■ ויקטורי עלתה ב-1.4% לאחר הדו"חות

3תגובות

המסחר בבורסת תל אביב התנהל היום (א') ביציבות, על רקע עליות השערים בוול סטריט בסוף השבוע. השותפות במאגר לווייתן - דלק קידוחים, אבנר חיפושי נפט וגז ורציו - עמדו במוקד המסחר לאחר שביום ה' לא נחתמה לבסוף העסקה למכירת 25% מהזכויות בלווייתן לידי ענקית האנרגיה האוסטרלית וודסייד.

מדד ת"א 25 עלה ב-0.17%, מעל לרף הפסיכולוגי של 1,400 נקודות. מדד ת"א 100 נסחר ביציבות, מדד הבנקים ירד ב-0.14%, ומדד נדל"ן 15 התחזק ב-0.3%. מחזור המסחר היומי הסתכם ב-581 מיליון שקל. בשבוע שעבר, מדד ת"א 25 עלה ב-1%. מדד ת"א 100 הוסיף 0.25%. מדד הבנקים התחזק ב-1.7%. בלט לחיוב מדד התקשורת, שזינק ב-6.5% בהובלת מניית בזק שזינקה בכ-7.5%.

עסקת וודסייד-לווייתן, שאמורה היתה להיחתם עד ל-27 במארס, יום ה' האחרון - לא נחתמה, בעיקר על רקע חוסר הסכמה בענייני מיסוי בין ענקית האנרגיה האוסטרלית לרשות המסים. וודסייד דיווחה בסוף השבוע כי הצדדים לא הצליחו להגיע להבנות בתאריך היעד, אך הדגישה שהיא ממשיכה בשיחות עם השותפות ב"לוויתן" ועם הרשויות בישראל על מנת לפתור את הסוגיות שעומדות על הפרק. דלק קידוחים ואבנר ירדו בתגובה ב-1.77% ו-1.4% בהתאמה. קבוצת דלק השילה 1.9%. רציו איבדה 2.5%.

בגזרת השוק הסולידי נרשמו ירידות שערים. מדדי איגרות החוב הקונצרניות - תל בונד 20 , 40 ו-60 - ירדו עד 0.02%. מדד תל בונד שקלי איבד 0.07%. גם איגרות החוב הממשלתיות נסחרו בנטייה לירידות. איגרת חוב שקלית (אינה צמודה למדד) לפדיון מלא ב-2023 ירד ב-0.09%, והתשואה עליה עלתה ל-3.2%. אג"ח צמודה למדד לתקופה דומה ירדה ב-0.02%, והתשואה עליה עלתה ל-1.08%.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

איגרות החוב (סדרות 6 ו-7) של שיכון ובינוי ירדו עד 1.4% במחזור גבוה מאוד. החברה דיווחה כי היא בוחנת הרחבת סדרה 7 והצעת סדרה 6 למחזיקי סדרה 4. סדרה א' של כלל פיננסים עלתה ב-1.94% על רקע ההסדר המתגבש לכניסתה של חברת הנדל"ן רות שפייזר לתוך השלד הבורסאי.

אישור דירוג A+ לישראל

חברת דירוג האשראי הבינלאומית S&P (סטנדרט אנד פורס) אישררה בסוף השבוע את דירוג האשראי של מדינת ישראל והותירה אותו על כנו ברמה של A+ עם תחזית יציבה. בהודעה שפירסמה החברה צוין כי אשרור הדירוג בא על רקע השיפור במסגרת הפיסקאלית של ישראל, צמיחה כלכלית יציבה והמשך הורדת יחס חוב תוצר. מדובר באשרור דירוג שני מאז הביקור השנתי של נציגי החברה בישראל באוגוסט 2013.

בסקירה של S&P על כלכלת ישראל מציינים כלכלני החברה לחיוב את הכלכלה המגוונת והמשגשגת של ישראל ואת ההשפעה החיובית של תגליות הגז על פוטנציאל הצמיחה והחשבונות החיצוניים של המדינה.

בנוסף, מצוין השיפור במצבה הפיסקאלי של המדינה הנובע הן מהקונצנזוס בנוגע לשמירה על המסגרת הפיסקאלית, הן מצעדי ריסון המדיניות הפיסקאלית שננקטו בתקציב 2014-2013 והן בשל הגידול בתוצר הנמדד כתוצאה מהשינוי בשיטת החישוב של הלמ"ס בשילוב עם הכנסות חד-פעמיות גבוהות ב-2013. S&P מציינת כי קיימות שתי מגבלות עיקריות לשיפור הדירוג של ישראל, הסיכונים הגיאו-פוליטיים והמצב הפיסקאלי, אף על פי שהוא נמצא במגמת שיפור.

מניות בולטות

מניית אלקטרה צריכה ירדה ב-11.6%. ביום ה', לאחר נעילת המסחר, החברה דיווחה כי סיימה את 2013 ברווח של 35 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 38 מיליון שקל ב-2012 ורווח של 54 מיליון שקל ב-2011. הבוקר דיווחה החברה כי הושלמה מכירת פעילות השירות לחלק ממוצרי החברה.

חברת אלביט מערכות שמנוהלת על ידי בוצי מכליס זכתה בחוזה של 163 מיליון דולר ממדינה אירופית להספקת מערכות הגנה אלקטרונית ליישומים יבשתיים. אלביט מערכות תספק את ההזמנה בשלוש השנים הקרובות. אלביט מערכות זכתה בשבוע שעבר בהזמנה של 290 מיליון דולר עבור השבחת טנקים למדינה באסיה-פסיפיק בשלוש השנים הקרובות. המניה נסחרה ביציבות.

חברת הביטוח הראל סיימה את שנת 2013 עם רווח כולל של 686 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 705 מיליון שקל בשנת 2012 - ירידה של 2.6%. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם, נכון ליום 31 בדצמבר 2013, ב-4.5 מיליארד שקל. שיעור התשואה להון לבעלי המניות עמד בשנת 2013 על 16% במונחים שנתיים. המניה עלתה ב-0.2%.

אפריקה ישראל להשקעות שבשליטת לב לבייב פרסמה את תוצאותיה לרבעון הרביעי ולשנת 2013 כולה, שמהן עולה כי החברה סיימה את הרבעון הרביעי עם רווח (המיוחס לבעלי המניות) של כ-3 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-106 מיליון שקל ברבעון המקביל. את 2013 כולה סיימה אפריקה, המנוהלת ע"י אברהם נובוגרוצקי (נובו), עם הפסד (המיוחס לבעלי המניות) של כ-75 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-1 מיליארד שקל ב-2012. המניה ירדה ב-0.6%.

הרווח הנקי של רשת הקמעונות ויקטורי, שבשליטת אייל רביד, עלה ב-44% ל-4.1 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2013, כך מעלים דו"חות החברה שפורסמו היום (א'). הכנסותיה של ויקטורי גדלו ב-16% ברבעון החולף לעומת המקביל לו ב-2012 והסתכמו ב-199 מיליון שקל. הגידול בהכנסות נבע מתוספת של 4 סניפים במהלך 2013 ומעלייה של 2.5% במכירות של חנויות זהות. המניה עלתה ב-1.4%.

סכסוך העבודה בבנק דיסקונט הסתיים: הנהלת הבנק, הוועד וההסתדרות חתמו היום (א') על הסכם שכר קיבוצי חדש, המגדיל את שכר העובדים בשיעור של עד 7.2% בממוצע. על הסכסוך בדיסקונט הכריז ההסתדרות, לבקשת הוועד, לפני 11 חודשים והוא היה אחד מהארוכים שידעה מערכת הבנקאות. המניה עלתה ב-0.17%.

מנופים טיפסה ב-8.5% בהמשך לעלייה של 22% ביום ה'. החברה דיווחה בשבוע שעבר שבעלת השליטה (ASTC שבשליטת מרכוס וובר) תזרים לחברה כ-100 מיליון שקל. כחלק מההזרמה תקצה מנופים ל-ASTC כ-25.5% מהון המניות שלה. למהלך דרוש עדיין אישור של אסיפת בעלי המניות

קבוצת חברות בהשתתפות חברת אורמת טכנולוגיות שבשליטת משפחת ברוניצקי וקרן פימי חתמה על הסכם למימון פרויקט בהיקף כספי של 1.17 מיליארד דולר. המימון ניתן לצורך הקמתה של תחנת הכוח הגיאותרמית הגדולה בעולם שהספקה 330 מגה ואט באתר Tapanuli Utara בצפון האי סומטרה שבאינדונזיה. המניה זינקה ב-4.5%.

על בד, שבשליטת מושב משואות יצחק, מסרה כי בכוונתה להקים מפעל חדש לייצור חומרי גלם למגבונים לחים, שישמשו את החברה במפעילה בארץ ובעולם. המפעל יוקם בעלות משוערת של כ-120 מיליון שקל. המפעל, בשטח של 32 דונם, צפוי להעסיק כ-40 עובדים. "תחום הבדים להם מיועד קו הייצור הוא פרי פיתוח טכנולוגיה שעליה שקדה החברה ביחד עם גורמים בארץ ובחו"ל בשלוש השנים אחרונות", הסבירה עלבד. המניה ירדה ב-10.3%.

לאחר משא ומתן שנערך כשלושה חודשים, חברת ההלבשה והאופנה בריל שבשליטת אליעזר בוסקילה ומשפחת גנזי, דיווחה הבוקר (א') כי תרכוש מידי קבוצת סקאל את פעילותה של רשת ההנעלה וההלבשה טימברלנד תמורת כ-35 מיליון שקל, בתוספת מע"מ. הרכישה תבוצע באמצעות חברת SBN, שמוחזקת בשיעור שווה על ידי בריל וסקאל. סקאל צפויה להמשיך ולהפעיל את החנויות. בריל ירדה ב-1.4%.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבהתגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#