אורמת ושותפיה יממנו ב-1.17 מיליארד ד' פרויקט גיאותרמי הגדול בעולם

המימון ניתן לצורך הקמתה של תחנת הכוח הגיאותרמית הגדולה בעולם שהספקה 330 מגה ואט באתר Tapanuli Utara בצפון האי סומטרה שבאינדונזיה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

קבוצת חברות בהשתתפות חברת אורמת טכנולוגיות שבשליטת משפחת ברוניצקי וקרן פימי חתמה על הסכם למימון פרויקט בהיקף כספי של 1.17 מיליארד דולר. המימון ניתן לצורך הקמתה של תחנת הכוח הגיאותרמית הגדולה בעולם שהספקה 330 מגה ואט באתר Tapanuli Utara בצפון האי סומטרה שבאינדונזיה.

השלמת ההסכם צפויה ברבעון השני של 2014 לאחר השלמת מספר תנאים ועם השלמתו צפויה קבוצת החברות להתחיל את הקמת התחנה. הפעלת השלב הראשון של הפרויקט צפויה ב-2016 והפעלתם המסחרית של שני השלבים המאוחרים של הפרויקט צפויה בתוך 18 חודשים מהפעלת השלב הראשון.

תחנת כוח גיאותרמית של אורמת בניו זילנדצילום: אורמת

קבוצת החברות כוללת מלבד אורמת גם את החברות היפניות והאינדונזיותKyushu , Itochu ו Medco. אורמת תספק ציוד לתחנת הכוח בשווי כולל של 254 מיליון דולר ובנוסף כבעלת 12.75% ממניותיו של המיזם תיהנה מרווחיו השוטפים ממכירת החשמל שייווצר בתחנה לחברת החשמל הלאומית של אינדונזיה על פי חוזה הספקה ל-30 שנה.

על פי הערכות תניב מכירת החשמל מהפרויקט לחברת החשמל הלאומית של אינדונזיה הכנסות של 180 מיליון דולר בשנה על בסיס מחיר של 66 דולר למגה ואט שעה.

הזמנת הציוד בסכום של 254 מיליון דולר תתווסף לצבר ההזמנות הנוכחי של החברה עם השלמת הסכם המימון ומתן הוראת ביצוע לקבלנים. אורמת צפויה להכיר בהכנסה מהספקת ציוד לפרויקט במהלך 3 עד 4 שנים החל ברבעון השלישי של 2014. צבר ההזמנות של אורמת טכנולוגיות להספקת ציוד עבור תחנות כוח גיאותרמיות שבבעלות גופים חיצוניים הסתכם ב-165 מיליון דולר נכון לסוף פברואר 2014 כאשר החברה פרסמה את תוצאותיה הכספיות ל-2013.

הסכמי המימון נחתמו בין קבוצת החברות בהשתתפות אורמת טכנולוגיות לבין הבנק היפני לשיתוף פעולה בינלאומי (JBIC) הבנק האסיאתי לפיתוח (ADB ) ו-6 בנקים מסחריים שקיבלו ערבות מהבנק היפני לשיתוף פעולה בינלאומי לכיסוי סיכונים פוליטיים.

נוסף לחוזה למכירת חשמל עם PLN חברת החשמל הלאומית של אינדונזיה, נחתם חוזה הפעלה משותף ל-30 שנה בין קבוצת החברות לבין חברת Pertamina Geothermal Energy ל-30 שנה שיגובה בערבות של 20 שנה ממשרד האוצר האינודנזי. חלקה של אורמת טכנולוגיות בפרוייקט יבוטח מסיכונים פוליטיים על ידי חברת MIGA שגם ביטחה פרויקטים קודמים של אורמת טכנולוגיות כמו פרויקט מומוטומבו בניקרגואה ופרויקט Olkaria בקניה.

יהודה ויהודית ברוניצקיצילום: רלי אברהמי

תגובות