"מחאה ערכית": סוגרים החשבון בבנק מזרחי-טפחות בעקבות הבונוס לשר פרי

קרן "אביב ערכית" שיגרה היום (ד') מכתב לבנק מזרחי-טפחות ובו הודיעה על החלטתה לסגור את חשבונה המנוהל בבנק, בעקבות בונוס של 615 אלף שקל שניתן לשר פרי ■ בקרן נימקו את ההחלטה בין היתר בכך שהבונוס נוגד כללי ממשל תאגידי תקין ונורמות עסקיות מקובלות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

קרן "אביב ערכית" שיגרה היום (ד') מכתב לבנק מזרחי-טפחות, המנוהל על ידי אלדד פרשר (מנכ"ל) ומשה וידמן (יו"ר), ובו הודיעה על החלטתה לסגור את חשבונה המנוהל בבנק, בעקבות בונוס של 615 אלף שקל שאושר השבוע ליו"ר הקודם ושר המדע היום, יעקב פרי (יש עתיד). בקרן נימקו את ההחלטה בין היתר בכך שהבונוס נוגד כללי ממשל תאגידי תקין ונורמות עסקיות מקובלות.

"נדהמנו לשמוע כי דירקטוריון הבנק אישר אתמול את המענק לשר המדע והטכנולוגיה, ח"כ יעקב פרי, זאת חרף התנגדותם של 38% מבעלי המניות הלא נגועות בבנק, והמחאה הציבורית שהתעוררה עם היוודע דבר המענק. כקרן השקעות שאחד מאבני היסוד המרכזיים שלה היא ההוגנות, לא נוכל להסכים עם מתן מענק על ידי בנק מסחרי לאישיות פוליטית בכירה ובוודאי לשר מכהן, צעד שהינו חציית קו אדום ופריצת גבול ערכי שאיש לא העז לפרוץ עד כה", נכתב.

אביב ערכית היא קרן פרטית שמשקיעה במניות בישראל ובעולם. מדיניות הקרן היא להשקיע בחברות המתנהלות על פי קריטריונים של הוגנות, ממשל תאגידי תקין, יחס הוגן לעובדים, ללקוחות ולספקים, קוד אתי שמיושם בפועל, שמירה על הסביבה ועוד. הקרן מנהלת חלק מהון הקרנות שלה בחשבון השקעות בבנק מזרחי-טפחות, בסניף גלבוע תל אביב.

"תוצאות ההצבעה אתמול מעידות כי דירקטוריון בנק מזרחי בחר לדרוס ברגל גסה הן את הנורמות המקובלות בעולם העסקים ובעולם הציבורי, והן את המשקיעים והציבור הישראלי. מהלך כזה של הבנק פותח דלת לנורמות פסולות וניגודי אינטרסים מובהקים שמקומם אינו אתנו. לאור האמור לעיל, הנהלת הקרן החליטה לסגור את חשבון הבנק של 'אביב ערכית' המנוהל בבנק מזרחי ולהעבירו לבנק אחר. לא נהיה חלק מהשחתה גסה של ממשל תאגידי ופוליטי באופן בוטה כל כך".

צילום: עופר וקניןצילום: עופר וקנין

לפי החלטת דירקטוריון מזרחי-טפחות, פרי יקבל בונוס של 615 אלף שקל בגין כהונתו כיו"ר בחודשים ינואר-אוקטובר 2012. הבונוס כבר אושר בוועדת התגמול ולאחר מכן גם בדירקטוריון, ואף ניתן לו אישור על ידי מבקר המדינה, שדן בסוגיה בשל תפקידו הנוכחי של פרי. עלות העסקתו של פרי ב-2012 הסתכמה ב-2.29 מיליון שקל בגין עשרה חודשי עבודה ב-60% משרה.

הגופים שהצביעו בעד הבונוס אתמול באסיפת בעלי המניות היו בתי ההשקעות מיטב ואפסילון וכן חברות הביטוח מנורה, איילון, הפניקס, הראל וכלל. הגופים שהציבו נגד הבונוס היו בתי ההשקעות אי.בי.אי, דש, פסגות, אנליסט והלמן-אלדובי וכן קרנות הפנסיה עמיתים ומגדל מקפת.

מבנק מזרחי-טפחות לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker