שפע ימים סימנה שני תאי שטח: נערכת לבצע קידוחים לאיתור מרבצי אבנים יקרות

חברת חיפושי היהלומים שנשלטת על ידי אבי טאוב, פירסמה הלילה את דו"חותיה: החברה הפסידה כ-2 מיליון שקל ב-2013, בהמשך להפסד של כ-8 מיליון שקל ב-2012 ■ במהלך השנה סיימה לשדרג את המפעל בעכו, לקראת הקידוחים בתאים הממוקדים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת חיפושי היהלומים, שפע ימים, נערכת לבצע סדרת קידוחים בשני תאי שטח ספציפיים שבהם נמצאו אבני ספיר באיכות גבוהה במטרה לאתר מרבצים של אבנים יקרות - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפורסמו הלילה (ד'). שפע ימים, שנשלטת על ידי אבי טאוב, מסרה שלקראת הקידוחים שידרגה את מערך הציוד והמיון, כך שיכולת הטיפול בכמות דגימות האדמה ובדיוק תגדל משמעותית.

על פי שפע ימים, "תודות למידע הגיאולוגי הרב שהצטבר - ולאור הממצאים הרבים והמגוונים והתוצאות המאששות את הנחות עבודות האקספלורציה שבוצעו עד כה - החברה ממקדת את פעולות החיפוש בתאי שטח ספציפיים, שהניבו עד כה ממצאים חיוביים בחיפושיה אחר מרבצים של סוגים שונים של אבנים יקרות". מניית החברה מגיבה לדו"ח הכספי בעליות של כ-2% במחזור נמוך.

שפע ימים, שמנוהלת על ידי שמעון הייבלום (יו"ר) וטאוב (מנכ"ל), מחפשת אבנים יקרות באזור נחל הקישון. החברה, שמנייתה סובלת מתנודתיות רבה, נסחרת לפי שווי של כ-110 מיליון שקל. טאוב, חרדי שהיה מקורב לרבי מלובביץ', פירש נבואה שניתנה על ידי הרבי בתחילת שנות ה-90 כהוראה לעסוק בכריית יהלומים. כמו כל חברות החיפושים, מדובר בעסק מסוכן במיוחד שאינו מבטיח תשואה למשקיעים. מי שהחזיק במניה בשנה האחרונה למשל, הפסיד כבר שליש מכספו.

עד היום נמצאו בשטחי האקספלורציה של שפע ימים - בהם היא פועלת באמצעות חברה בת - אבני ספיר בגדלים שונים, החל מ- 0.3 מ"מ ועד לגודל של 5.72 קראט. החברה אף גילתה אבני ספיר באיכויות ובצבע כחול (Gem Quality), וכן מינרל טבעי נדיר בשם "מויאסנייט" (natural moissanite) בגודל של 4.1 מ"מ שנמצא במרחק של כ-90 מטר מאבן הספיר (זו בגודל 5.72 קראט).

בחודש שעבר סיימה שפע ימים את שלב ההרצה של מתקני הסינון והמיון המשודרגים למפעלה בעכו. שדרוג ורכישת הציוד יאפשרו לחברה להגדיל את כמויות דגימות הקרקע המטופלות עד לפי שלושה מהכמות הנוכחית. בנוסף, המיכון החדש יאפשר לה לסנן ולמיין את דגימות הקרקע לשישה גדלים שונים, במקום שלושה גדלים עד כה - מה שיאפשר לאתר יותר אבנים יקרות.

אבני הספיר שמצאה חברת שפע ימים בנחל הקישוןצילום: באדיבות שפע ימים

במהלך השנה הפסידה שפע ימים - אין לה כל הכנסות כעת - כ-2 מיליון שקל, בהמשך להפסד של כ-7.2 מיליון שקל ב-2012. החברה גייסה במהלך 2013 כ-7.8 מיליון שקל ממשקיעים שונים וכן הכינה תוכנית עבודה, הכוללת תקציב מפורט, ל-18 החודשים הבאים, שעלותה מסתכמת בכ-25 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker