סלינגר: "חשוב שכל חוסך ייצר מקורות נוספים להכנסה פנסיונית"

(עדכון) כך אמרה הערב המפקחת על הביטוח בכנס סוכני הביטוח הפנסיוני באילת ■ בכנס דיבר גם נשיא לשכת סוכני הביטוח: "נבנה עולם בו חברות ביטוח לא משווקות באופן ישיר"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, נאמה הערב (ב') בכנס סוכני הביטוח באילת. תחילה היא הודתה לבאי הכנס ואז אמרה כי "הם עמלים על גיבושה של תוכנית אסטרטגית כיצד שוק הביטוח צריך להראות. טיפול יסודי בחיסכון הפנסיוני שיביא להכנסה ראויה בגיל הפרישה.

"בעולם שבו תוחלת החיים עולה בהתמדה, ושינויים במעגל העבודה הופכים את הבטחת מקור הכנסה ראוי בגיל פרישה לאתגר - זה מחייב לטפל במקורות ההכנסה. כלומר, צריך לחסוך יותר. נקודה נוספת היא ההשקעות - צריך להשקיע באופק עם טווח ארוך יותר ולבסוף שוק שיציע עוד מוצרים לגיל הפרישה", אמרה סלינגר.

סלינגר הסבירה כי "כשהתחלנו לבדוק את תחום התיווך, הבנו שצריך שינוי. קודם כל שינינו את מבנה האגף כך שכל מי שמפקח על תיווך ירוכז תחת ראש אחד". סלינגר הוסיפה כי "קצב גיוס הכספים בחיסכון פנסיוני הוא אדיר - יותר גבוה מקצב גידול התמ"ג. ניהול תיק זה מחייב ניהול השקעות מדוד ואחראי תוך גיוון מכשירי השקעה בארץ ובחו"ל. לכן, קבענו תקרה להוצאות המושתות על החוסך".

דורית סלינגרצילום: אבי אוחיון / לע"מ

לאחר מכן פנתה סלינגר ישירות לסוכנים ואמרה כי "אנחנו חושבים שיש הרבה עבודה לעשות בסילוק תביעות. יש הרבה תלונות ואנחנו נטפל בזה, נבקר יותר בחברות ונראה שיהיה סילוק הוגן של תביעות. זה הערך המוסף של השירותים שאתם, סוכני הביטוח, נותנים".

 "נבנה עולם בו חברות ביטוח לא משווקות באופן ישיר"

מוקדם יותר נאם נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ' בפתיחת כנס סוכני הביטוח הפנסיוני באילת. בפתיחת דבריו אמר אברמוביץ': "אני מסתכל על האולם המלא פה הערב, פגשתי פה חברים שלי שהם סוכני ביטוח עשרות שנים, אני מתרגש לראות פה את הדור הבא של הענף.

"מי שייקח חלק בשלושת ימי הוועידה יידע מה היא עוצמה. מה היא לכידות, מה היא איכות, כי זה הציבור שיושב פה הערב - ציבור מלוכד, איכותי - וביחד נפעל בעוצמה ציבורית, מקצועית, תקשורתית ופוליטית".

אריה אברמוביץ'

אברמוביץ הוסיף כי "נכנסתי לתפקיד נשיא לשכת סוכני הביטוח לא כי כל מה שקיים במציאות אני אוהב ומשלים איתו. אני מאמין שללשכת סוכני הביטוח יש תפקיד - וזה לשנות מציאות. סוכן הביטוח הוא נכס לכלכלת ישראל. סוכן הביטוח הוא נכס לחברה הישראלית - החברה ממנה אנו באים. את החברה הישראלית אנחנו משרתים ולחברה הישראלית אנו מחויבים.

"ביחד נבנה מציאות שבה סוכן הביטוח הוא האוטוריטה המקצועית בענף. במציאות ישראלית בה כל אחד יודע מה ההבדל בין ביטוח שעושה סוכן ביטוח שהוא בעל רישיון, שלמד את המקצוע - לבין מה שמוכרים טלפנים, מוקדנים, חקיינים ויונים אנחנו יכולים לבנות עולם שבו חברות הביטוח לא משווקות יותר באופן ישיר".

אברמוביץ מכוון את חיציו לחברת הביטוח הישיר שבניהולו של רביב צולר. "הלשכה בשבועות האחרונים הוכיחה שכשצריך להוריד את הכפפות ולהשתמש בכוח ובעוצמה - אנחנו יודעים לעשות את זה. גם מי שיש לנו עמם מחלוקות - ולעיתים מחלוקות קשות - הם שותפים שלנו. אנחנו מקבלים אותם, מחבקים אותם ואוהבים אותם כי ככה נוהגים בין שותפים.

"חברות הביטוח שנמצאות כאן הערב הן השותפות שלנו. הרגולטור ומשרד האוצר הוא שותף שלנו. חברי הכנסת הם שותפים שלנו"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker