תכשיט על המדף

מרקסטון תנפיק את רשת מגנוליה לפי שווי של כ-300 מ' ש'

ההנפקה צפויה להתבצע במאי בבורסת AIM בלונדון, ובה תנסה קרן מרקסטון למכור כ–50% ממניותיה לאחר שהחזירה את השקעתה ברשת התכשיטים. בימים אלה מחפשת מרקסטון קונה למניות פסגות כדי לפרוע חובות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
מיכאל רוכוורגר

קרן ההשקעות הפרטיות (פריווט אקוויטי) מרקסטון פועלת להנפקתה של מפעילת רשת התכשיטים מגנוליה בבורסה המשנית בלונדון (AIM) - כך נודע ל–TheMarker. מרקסטון, המנוהלת על ידי אמיר קס ורון לובש, תנסה להשלים את הנפקתה של מגנוליה במאי הקרוב על סמך דו"חות כספיים של החברה לשנת 2013.

לפי הערכות, מגנוליה סיימה את 2013 עם הכנסות של כ–250 מיליון שקל ורווח תפעולי של כ–35 מיליון שקל. בהתאם לכך, מרקסטון, המחזיקה כיום בבעלות מלאה במגנוליה, תנסה להנפיק את החברה לפי שווי של כ–300 מיליון שקל לפני הכסף ולמכור לפחות 50% ממניותיה, כך שהיקף הגיוס צפוי להגיע לפחות ל–100–150 מיליון שקל.

מרקסטון נכנסה להשקעה במגנוליה ב–2008 והשקיעה בה כ–140 מיליון שקל. מרבית ההשקעה הוחזרה באמצעות משיכת דיווידנדים והחזר הלוואות בעלים, כך שאם ההנפקה תצא אל הפועל לפי השווי המתוכנן על ידי מרקסטון, היא צפויה לשקף לה רווח של 100%–200% על הכסף שהשקיעה.

קס משמש יו"ר פעיל של מגנוליה ואת החברה מנהלים תומר רייזברג ויוחאי שוחט. מגנוליה מחזיקה בכ–160 דוכנים המוקמים בעיקר בקניונים ופועלים בקונספט של חנויות במרחב פתוח, כלומר, המכירה מתבצעת באמצעות דלפק וארונות תצוגה. מתוך 160 דוכנים כמחצית ממוקמים בישראל וכמחצית בבריטניה, קנדה, אוסטרליה ופורטוגל.

סניף מגנוליה בקניון ארנה. עשויה להיות הקמעונאית הישראלית הראשונה שתיסחר בלונדוןצילום: ניר קידר

אם ההנפקה תושלם תהפוך מגנוליה לחברת הריטייל (קמעונות) הישראלית הראשונה שתיסחר בלונדון. במרקסטון מקווים כי הפיכתה לחברה ציבורית בבורסה בחו"ל תאפשר לה לקדם שיתופי פעולה בינלאומיים ולחדור לשוק האמריקאי.

בעבר תיכננה מרקסטון להנפיק או למכור את מגנוליה אך התוכניות הללו לא הבשילו לכדי הסכם מחייב. מגנוליה נחשבת להשקעה מוצלחת בעבור מרקסטון, בדומה להשקעות שכבר מומשו בחברות כמו דפי זהב, זרעי גדרה ונטפים ולהשקעות שעדיין לא מומשו כמו יצרני חוטי הניילון נילית ורשת לעומת מהשקעות כושלות כמו בית ההשקעות פריזמה שקרס, חברת הנדל"ן אלרן והשקעות מאכזבות כמו יצרנית רכבי השטח תומקאר.

בימים אלה מנסה מרקסטון למכור את אחזקותיה בבית ההשקעות פסגות (23.2%) כדי לפרוע תשלומים של כ–90 מיליון שקל שחייבת חברת פנומנל (שדרכה מרקסטון מחזיקה במניות פסגות) לגופים מוסדיים בישראל. מרקסטון גייסה מהמשקיעים כ–800 מיליון דולר ועד כה ביצעה השקעות של כ–655 מיליון דולר והשיגה תשואה חד־ספרתית למשקיעים. בימים אלה היא עוסקת בעיקר במימוש השקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker