כלל ביטוח רכשה שני פרויקטים של דיור להשכרה במזרח ארה"ב ב-176 מ' ד'

העסקה התבצעה בשותפות עם קרן ווטרטון האמריקאית; חלקה של כלל בעסקה - 49%

מיכאל רוכוורגר

זמן ששר האוצר יאיר לפיד שוקל תוכניות שונות להסדרת שוק הדיור להשכרה בישראל, כלל ביטוח, המנוהלת על ידי איזי כהן, מרחיבה את פעילות השקעות בנדל"ן בחו"ל. החברה דיווחה כי השלימה בסוף השבוע רכישה של שני פרויקטים למגורים להשכרה במזרח ארה"ב, בהיקף כולל כ-176 מיליון דולר (כ- 615 מיליון שקל).

הפרויקטים שנרכשו כוללים 444 יחידות דיור ושטחי מסחר וחניה. שותפתה של כלל בשני הפרויקטים הינה קרן ההשקעות האמריקאית ווטרטון המתמחה בנדל"ן, בדגש על מגורים להשכרה ומנהלת אלפי דירות ברחבי ארה"ב.

הפרויקט הראשון הינו בנין מגורים יוקרתי חדש המונה כ-344 יחידות דיור להשכרה, מסחר ושטחי חניה מקורה, הממוקם במרכז העיר סטמפורד בקונטיקט. הבניין נמצא בשלבי בניה סופיים סטמפורד מונה אוכלוסיה של 130,000 תושבים.העיר ממוקמת כ-45 דקות נסיעה ממרכז מנהטן. היקף העסקה כ-126 מיליון דולר, מתוכה חלקה של כלל עומד על 49%. ההשקעה בפרויקט משקפת לכלל תשואה על ההון של כ-8% בשנה.

במסגרת העסקה השנייה רכשו כלל וווטרטון בניין מגורים יוקרתי חדש המונה כ-100 יחידות דיור להשכרה, ושטחי מסחר וחניה, הממוקם על קו המים על נהר ההדסון, בעיר אדג'ווטר ניו ג'רזי. בנייתו של הבניין הושלמה זה עתה. אדג'ווטר נמצאת בניו ג'רזי, ממערב למנהטן, מרחק 15 דקות נסיעה ממרכז מנהטן. הפרויקט משקיף על קו הרקיע של העיר. היקף העסקה כ-50 מיליון דולר, חלקה של כלל עומד על 49%. התשואה על ההון לכלל בעסקה היא כ-9% בשנה.

תמיר קזז, מנכ"ל כלל US אמר כי : "תחום המגורים להשכרה בארה"ב בכלל ובאזור ניו יורק בפרט מאופיין ביציבות גבוהה, שיעורי תפוסה גבוהים ובעליה בדמי השכירות. שוק זה הראה חוסן גם בתקופות של משברים כלכליים ובכוונתנו ליצור פורטפוליו משמעותי של דירות מגורים להשכרה באזור זה ובערים ראשיות אחרות בארה"ב".

איזי כהןצילום: עופר וקנין

אמיר שוסטק, מנהל הנדל"ן בכנף, זרוע ההשקעות של כלל הוסיף: "העסקות שנחתמו מהוות דריסת רגל ראשונה לכלל בתחום המגורים להשכרה בארה"ב, ואנו מייעדים חלק גדול מפעילות הרכישות לשוק זה, תוך שימת דגש על מיקומים איכותיים ובמחירים אטרקטיביים יחסית, בהשוואה לשוק, עם פוטנציאל השבחה וביקוש יציב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker