מדיוונד ביקרה אצל ילין לפידות ומגדל במטרה
 לבצע הנפקה למוסדיים

החברה תנסה לגייס 75 מיליון דולר בהנפקת 5 מיליון מניות

דרור רייך
דרור רייך

השבוע פורסם כי מדיוונד, חברה בת (64%) של כלל ביוטכנולוגיה, תנסה לגייס 75 מיליון דולר בהנפקת 5 מיליון מניות, 24.5% ממניותיה אחרי ההנפקה הצפויה בנאסד"ק. ל– TheMarkerנודע כי ראשי החברה ביצעו פגישות במשרדי מגדל וילין לפידות כדי לבצע הנפקה למוסדיים.

מדיוונד כבר נתנה לחתמי ההנפקה, בראשות קרדיט סוויס, אופציה לרכוש עוד 750 אלף מניות במחיר ההנפקה. תמחור ההנפקה ב–14–16 דולר למניה משקף שווי חברה של 231 מיליון דולר לפני ההנפקה ו–317 מיליון דולר אחריה, בהנחה שהחתמים יממשו את האופציה של הקצאת היתר (Green Shoe).

צילום: Bloomberg

מדיוונד מפתחת תרופות להטריית כוויות, כלומר להסרת הרקמה שנכוותה. המוצר של מדיוונד, נקסובריד (NexoBrid), מבוסס על תערובות של אנזימים מפרקי חלבונים שמופקים מגבעולי אננס ומעורבבים בג'ל סטרילי. התערובת נמרחת על הרקמה הפגועה ומסירה את הרקמה שנכוותה אחרי ארבע שעות, בהשוואה להסרת הגלד בתוך שישה ימים בסטנדרט הטיפול הנוכחי.

בדצמבר 2012 קיבלה מדיוונד את אישור רשות התרופות האירופית לשווק את NexoBrid להסרת גלד מכווייה בדרגה שנייה ושלישית במבוגרים והחלה לשווק אותו בגרמניה בדצמבר 2013. החברה מתכננת להתחיל במחצית הראשונה של 2014 ניסוי קליני בשלב השלישי והמכריע לקראת הגשת בקשה ל–FDA לאשר את שיווק NexoBrid.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker