דוד עזריאלי יתרום 5.7% ממניותיו - כ-800 מיליון שקל - לעמותת עזריאלי

העמותה העוסקת בפעילות פילנתרופית תהנה מהדיווידנדים השוטפים הקשורים למניה ■ התרומה הינה כחלק מהתחייבויותו של עזריאלי להעביר את רוב מניותיו לפעילות פילנתרופית

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

דוד עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי, יתרום 5.7% ממניותיו בקבוצת עזריאלי - כ-800 מיליון שקל - לטובת עמותת עזריאלי הפועלת בישראל, כחלק מהתחייבותו להעביר את רוב מניותיו לפעילות פילנתרופית. כחלק מהתרומה תוכל העמותה ליהנות מהדיווידנדים השוטפים הקשורים למניה. משפחת עזריאלי תרמה בישראל בשנים האחרונות למעלה מ-400 מיליון שקל וב-12 החודשים האחרונים תרמה כ-50 מיליון שקל למגוון גופים ופעילויות, בהם מכון ויצמן, אוניברסיטת ת"א, הטכניון, המכללה להנדסה בירושלים ועוד.

הפעילות הפילנתרופית של משפחת עזריאלי מנוהלת באמצעות 2 קרנות: האחת פועלת בישראל ומנוהלת על ידי דנה עזריאלי המשמשת גם כסגן יו"ר הקבוצה; השנייה פועלת בקנדה ומנוהלת על ידי נעמי עזריאלי.

דוד עזריאליצילום: דניאל צ'צ'יק

דוד עזריאלי הסביר: "אני מאמין גדול ברתימת העשייה העסקית לטובת פילנתרופיה וביצירת פלטפורמה בה עמותות ייהנו לאורך שנים מנכסים שיניבו להן הון לפעילותן; הצלחה עסקית החוזרת לקהילה כתרומה לטובת קידום פעילות חברתית, חינוכית ומדעית היא המפתח להגברת הערבות ההדדית במדינת ישראל".

על פי תנאי הסכם התרומה, מעניקה עזריאלי החזקות תרומה לקרן, ללא תמורה, הכוללת 6,902,000 מניות רגילות של החברה בנות 0.1 שקלים ערך נומינלי כל אחת, המהוות כ-5.7% מהונה המונפק של החברה. בכך הופכת הקרן לבעלת עניין בקבוצה. עזריאלי רואה בסוג זה של תרומה "כמתן חכה" ולא רק "דגים" והדגיש כי משפחת עזריאלי מחויבת להמשך תמיכה פילנתרופית במדינת ישראל גם בעתיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker