מירלנד סיימה את שנת 2013 עם רווח נקי של 6.2 מיליון דולר

זרוע הנדל"ן של קבוצת אליעזר פישמן ברוסיה פירסמה תוצאות משופרות לרבעון הרביעי של שנת 2013 ■ השיפור בתוצאות בא לידי ביטוי בקפיצה של 85% במניית מירלנד בשנה האחרונה, לשווי שוק של כ-300 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת מירלנד , זרוע הנדל"ן של קבוצת אליעזר פישמן ברוסיה, פירסמה היום (ד') תוצאות משופרות לרבעון הרביעי של שנת 2013 ולשנה שעברה כולה. התוצאות הושפעו לחיוב בשל הכרה בהכנסות של למעלה מ-50 מיליון דולר, בעקבות מכירת דירות בפרויקט הדגל טריומף פארק (Triumph Park)בסנט פטרסבורג, בשל שיפור בביצועים ובתפוסה של נכסים מניבים וכן בשל קיטון בהוצאות תפעוליות.

מירלנד, שנמצאת בשליטת החברות כלכלית ירושלים, מבני תעשיה ודרבן, מקבוצת פישמן, הפועלת בתחומי בנייה למגורים ונדל"ן מניב ברחבי רוסיה, סיימה את שנת 2013 עם רווח נקי של 6.2 מיליון דולר, לעומת הפסד של 42.3 מיליון דולר ב-2012. את הרבעון הרביעי של 2013 סיימה מירלנד עם רווח נקי של 5.6 מיליון דולר, לעומת הפסד של 42.3 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012. הרווח הנקי של מירלנד היה יכול להיות גבוה בהרבה, אם היא לא היתה רושמת ב-2013 הוצאות מימון נטו גבוהות של 65.3 מיליון, לעומת הוצאות של 3.7 מיליון דולר ב-2012.

השיפור בתוצאות בא לידי ביטוי בקפיצה של 85% במניית מירלנד בשנה האחרונה לשווי שוק של כ-300 מיליון דולר – הקרוב להונה העצמי שהסתכם נכון לסוף 2013 בכ-332 מיליון דולר ומינף מאזן מאזן של כ-853 מיליון דולר.

אליעזר פישמןצילום: דודו בכר

"אנחנו כבר היינו במצבים רגישים כשהיה משבר כלכלי עולמי וכניסה למלחמה בגאורגיה", אמר היום סיפר רומן רוזנטל, מנכ"ל מירלנד. "אבל הכלכלה הרוסית התאוששה יפה וכך גם כיום, למרות ההדחה של נשיא אוקראינה והבלאגן בחצי האי קרים. ברוסיה עצמה ובמוסקבה לא מרגישים כלום והעסקים נמשכים כרגיל, שכן מדובר בסכסוך פוליטי שהפך לסכסוך על שטחים.

"אנחנו לא מאמינים שזה יפגע בפעילות שלנו, אבל אי אפשר להתעלם מכך שאנחנו חיים בעולם נזיל והמשקיעים ואנשי עסקים מעדיפים שקט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker