בנק מסד זכה במכרז של האוצר: ישמש באופן רשמי כבנק של עובדי ההוראה

בנוסף, הבנק יעמיד מענקים מותנים לסטודנטים במוסדות להכשרת הוראה

סיון איזסקו

ועדת המכרזים הבין-משרדית למשרדי האוצר והחינוך, בראשותו של רו"ח יהלי רוטנברג, סגן בכיר לחשבת הכללית, הכריזה היום על זכיית בנק מסד במכרז למתן הלוואות מסובסדות לעובדי הוראה המועסקים על ידי משרד החינוך. בנוסף, הבנק יעמיד מענקים מותנים לסטודנטים במוסדות להכשרת הוראה.

יש לציין כי ההלוואות הן מכספי המדינה, כאשר בנק מסד רק ישמש כגורם המתפעל את פעילות ההלוואות. הבנק יחל לספק את שירותי ההלוואות ב-1 ביולי 2014 למשך 5 שנים לפחות.

למצולמים אין קשר לכתבהצילום: עופר וקנין

מסד הוא בנק המתמקד בציבור המורים ועובדי מערכת ההוראה. לבנק 15 סניפים ו-8 שלוחות. האינטרס של הבנק בתפעול הלוואות המדינה לעובדי ההוראה, היא כי עם הגעת המורה לבנק לצורך קבלת ההלוואה המסובסדת, יוכל הבנק להציע למורה שירותים בנקאיים נוספים. עם זאת נאסר על הבנק להתנות את מתן ההלוואה, כלומר המורה רשאי להגיע לסניף לצורך קבלת ההלוואה המסובסדת מבלי לצרוך כל שירות נוסף מהבנק.

תמורת הזכות לתפעל את ההלוואות (ללא עמלות מהמורים או מהמדינה) יפקיד מסד בידי המדינה 618 מיליון שקל, כפיקדון צמוד מדד בקרן מיוחדת עבור הלוואות לעובדי ההוראה. מסד יקבל את הפקדון בחזרה כעבור חמש שנים. נזכיר כי ב-2007 היה זה בנק דיסקונט שזכה במכרז, והוא העמיד פקדון של 360 מיליון שקל.

המכרז יאפשר ל-150 אלף עובדי הוראה (לרבות גמלאים), לקבל הלוואות מסובסדות מהמדינה, בהיקפים שבין 4,500 שקל ועד ל-25 אלף שקל לתקופה של עד 5 שניים.

המענקים המותנים לכ-50 אלף הסטודנטים במוסדות להכשרת עובדי הוראה, יינתנו במטרה לעודד השתלבות במקצוע ההוראה ומיועדים למימון שכר לימוד. במידה וסטודנט יסיים את לימודיו בהצלחה וישתלב כמורה המועסק על ידי משרד החינוך, יהפוך המענק המותנה למענק מלא. סכומי המענקים המותנים מגיעים במקרים מסוימים עד לכדי מימון מלוא שכר הלימוד.

מנכ"ל בנק מסד יעקב שורי אמר כי "הצבנו לעצמנו כמטרה אסטרטגית להיות הבנק הרשמי מטעם המדינה למתן הלוואות לציבור הרחב והחשוב של המורים בישראל. אין כבנק מסד המכיר את הצרכים הפיננסים המיוחדים של אוכלוסיית המורים ועובדי החינוך בישראל – צרכים ייחודיים להם אנחנו נותנים תשובות לאורך שנים רבות. בעינינו היה אך טבעי שנהיה גם הבנק הרשמי של משרד האוצר למתן הלוואות מדינה לציבור חשוב זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker