נאמני ההסדר באי.די.בי: "לזמן את אנשי משרד התקשורת לבית המשפט"

בניסיון להביא לאישור מהיר של מכירת סלקום, דורשים נאמני הסדר החוב של הקונצרן לזמן את נציגי המשרד לדיון דחוף ■ "חרף פניותינו החוזרות ונשנות", כתבו השניים, "אין מידע על הזמן שבו יתקבל ההיתר הנדרש לרכישת השליטה בסלקום"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נאמני הסדר החוב של אי.די.בי אחזקות , עו"ד חגי אולמן ואייל גבאי, הודיעו אחר הצהריים (ב') לבית המשפט כי חרף מאמציהם הרבים הם לא יודעים בשלב זה מתי יתיר משרד התקשורת לאדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה לרכוש את הקונצרן. משרד התקשורת נדרש לאשר את מכירת סלקום, אחת החברות בקונצרן, לידיים חדשות.

"חרף פניותינו החוזרות ונשנות למשרד התקשורת אין מידע על הזמן שבו יתקבל ההיתר הנדרש לרכישת השליטה בסלקום", אמרו השניים. באופן תקדימי דורשים הנאמנים מבית המשפט לזמן את נציגי משרד התקשורת לדיון באופן דחוף. אם יהיה בכך צורך יתקיים הדיון בדלתיים סגורות, זאת לצורך קבלת הבהרות בכל הנוגע למועד קבלת ההיתרים והאישורים הנדרשים.

"הדחיפות שבהשלמת הסדר החוב והזרמת ההשקעה לאי.די.בי פיתוח נובעת ממצבה התזרימי הקשה של פיתוח. כל עיכוב בהשלמת ההסדר עלול להערים קשיים על ביצועו, בין היתר, בשל פרסום הדו"חות הכספיים השנתיים של אי.די.בי פיתוח והשלכותיהם על הליך רישום מניותיה למסחר בבורסה", הסבירו נאמני ההסדר לשופט איתן אורנשטיין.

אייל גבאיצילום: עופר וקנין

לאחר משא ומתן מול בעלי השליטה החדשים הוחלט כי הם יזרימו לקופת החברה הלוואת גישור של 170 מיליון שקל באופן מיידי, שכן החברה צריכה לשלם סכום של 118 מיליון שקל כבר במהלך חודש מארס הקרוב.

הנאמנים גם הודיעו כי הם סיכמו עם הבורסה לניירות ערך על המתווה לרישום מניות פיתוח למסחר. כחלק מההסדר, בעלי השליטה החדשים יחסמו את מניותיהם לתקופה של 18 חודשים ויפקידו את המניות בידי נאמן. בעיה אשר עלולה לצוץ, על פי הודעת נאמני ההסדר, עוסקת בדרישות ההון העצמי של פיתוח. אם יתברר שלחברה יש גירעון בהון העצמי אשר גבוה משמעותית מהגירעון בהון העצמי, המשמש בסיס לחישוב עמידתה של פיתוח בדרישות הרישום, עשויים הנאמנים לבקש מבית המשפט להתערב בסוגיה. 

הנאמנים גם הבהירו בדו"ח כי הוועדה המוסמכת באיחוד האירופי להגבלים עסקיים הסכימה לתת את האישור שלה לבקשה לא יאוחר מסוף מארס 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker