ג'ובוקיט חתמה עם Ybrant Digital על הסכם השקעה של מיליון דולר

החברה תקצה ל-Ybrant Digital מניות לפי שווי חברה של 80 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ג'ובוקיט החזקות, המפתחת טכנולוגיות לחיפוש והתאמה בין עובדים למעסיקים באינטרנט, חתמה על מזכר הבנות עם חברת הפרסום באינטרנט Ybrant Digital. החברה תשקיע בג'ובוקיט, הנסחרת לפי שווי של 31.4 מיליון שקל, 3.5 מיליון שקל לפי שווי חברה של 80 מיליון שקל.

במסגרת העסקה נקבע כי ג'ובוקיט תקצה לחברת הפרסום 1.43 מיליון מניות בתמורה למיליון דולר. העסקה משקפת שווי של 2.45 שקלים למניה. התמורה תשולם בשלושה תשלומים.

במועד חתימת ההסכם הסופי תעביר החברה 500 אלף דולר, שיופקדו אצל נאמן כנגד הקצאה של 715 אלף מניות, עד ה-10 במאי ישולמו 250 אלף דולר נוספים כנגד הקצאה נוספת של 357.7 אלף מניות ועד ה-10 ביולי תשולם יתרת התמורה בסך 250 אלף דולר בתמורה להקצאה של 357.7 אלף מניות נוספות. כחלק מהתנאים להשלמת העסקה נקבע השלמת רכישת החברה האמריקאית לשיתוף תוכן וידאו באינטרנט תמורת 2.5 מיליון דולר, עליה הודיעה ג'ובוקיט בסוף 2013.

דן חלוץ
דן חלוץ, יו"ר ג'ובוקיטצילום: נמרוד גליקמן

ג'ובוקיט התחייבה לפעול לכך שאותה חברה אמריקאית תעניק ל-Ybrant את הזכות והגישה הטכנית לניהות האתר המרכזי ואתרים נוספים שבבעלותה ניהול ומסחור שטחי הפרסום .

כמו כן, הובטח לתת ל-Ybrant אופציה להעריך את תקופת הניהול שלה ב-24 חודשים נוספים אם ההכנסות מאתרי האינטרנט יעלו על 3.6 מיליון דולר. כאשר במקרה של מכירת אתרי האינטרנט או החברה האמריקאית תהיה Ybrant זכאית ל 30% מהתקבולים העודפים על 2.5 מיליון דולר.

בהודעה הסבירה החברה כי "מבחינת Ybrant Digital זו השקעה אסטרטגית - תחום הווידאו והסלולר נחשבים לתחומים החמים ובעלי קצב צמיחה מטאורי בתעשיית הפרסום. לפי אתר הדירוג Alexa, האתר הנרכש על ידי ג'ובוקיט מדורג במקום ראשון בתחומו בעולם. מתחילת 2013 נצפו באתר הנרכש למעלה מ חמישה מיליארד דפי אינטרנט וסרטי וידיאו, על ידי כ-250 מיליון מבקרים שכל אחד מהם שהה בו כ-6 דקות בממוצע. נתון מעניין נוסף שישפיע כנראה על ההכנסות של ג'ובוקיט היא העובדה שמעל לשליש מהיקף התעבורה באתר הנרכש מגיע מתחום המובייל".

ג'קוב נזרי, נשיא Ybrant Digital מסר: "זהו צעד המבטא בראש ובראשונה את האמון ההדדי בין החברות ואת היכולת של Ybrant Digital כחברת פרסום עולמית עם 16 משרדים בעולם לשווק ולמסחר באופן מקסימלי את שטחי הפרסום של נכסי ג'ובוקיט ובפרט של האתר האמריקאי הנרכש שהינו מהחזקים בעולם. יש לנו אינטרס מובהק הן כבעלי מניות והן כשותפים אסטרטגים כדי להפוך את ג'ובוקיט החזקות ובכלל זה את החברה האמריקאית הנרכשת לחברות צמיחה רווחיות ומובילות בעולם בתחומן".

רפי שקולניק, מנכ"ל ג'ובוקיט החזקות, הוסיף: "העסקה יוצרת סינרגיה בין אתר אינטרנט מוביל בתחום שיתוף התוכן, המאופיין בתנועת גולשים עתירת ממדים ליכולות של Ybrant Digital בשוק הפרסום המקוון מול אלפי מפרסמים מכל העולם. בכוונתנו לנצל את התנועה העצומה באתר למינוף הפעילות באתר החברה ExactME!, שהינו המאגר הגדול בעולם למחפשי עבודה (השמה (online. המהלכים האחרונים של ג'ובוקיט נשענים על עקרון של בניית פורטפוליו איכותי של נכסי אינטרנט לטווח ארוך בעלי מאפייני צמיחה. מהלכים אלה הם חלק מתכניתנו האסטרטגית, שמטרתה לבנות חברת אינטרנט חזקה ומובילה, שתייצר ערך למשקיעים. ההשלמה תתבצע בתוך שבועות אחדים במקביל להשלמת רכישת החברה האמריקאית".

Ybrant Digital, מספקת שירותי שיווק דיגיטלי באמצעות מדיה מקוונת ברחבי העולם. היא מתמחה באיתור והגשת תוכן פרסומי לקהלי יעד ממוקדים, דרך כל ערוצי המדיה הדיגיטליים הקיימים - באנרים, רשתות חברתיות, סלולארי, אימייל ומנועי חיפוש. בשנה שעברה רכשה החברה את לייקוס (Lycos) העולמית.

Ybrant Digital משתפת פעולה בשווקים עולמיים עם אתרים ורשתות כגון Facebook, MSN, Yahoo!, ויאקום, 24/7 מדיה ויונייטד אונליין, ומשרתת מותגים מובילים כגון פורש, פורד, יו.פי.אס. סוויסאייר, שברולט, ג'יפ ולופטהנזה, דרך סוכנויות הפרסום הגדולות והמובילות בעולם. הטכנולוגיה של Ybrant מסייעת למנף את היכולות הטמונות במדיה הדיגיטלית, ומאפשרת לעסקים להגיע לקהל המתאים ביותר עם ההצעה הנכונה ביותר.

התאגיד נמצא בבעלות הודית ומנוהל אופרטיבית ממשרדי וויבראנט בהרצליה פיתוח. לוויבראנט משרדים ב- 16 מדינות כולל ישראל, ארה"ב, אנגליה, צרפת, גרמניה, סרביה, אוקראינה, שוודיה, אוסטרליה, הודו, סין, ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה, אורוגואי ומקסיקו, ונציגים רשמיים או שותפים אסטרטגיים במדינות נוספות כגון ספרד, יוון והולנד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker