מהלך התייעלות נוסף בגאון אחזקות: מטה החברה ימוזג עם צינורות המזה"ת

לאחר שהוציאה אל הפועל תהליך התייעלות אגרסיבי שכלל פיטורי עובדים, הודיעה גאון אחזקות על מיזוג המטה שלה עם זה של צינורות המזה"ת ■ בראש המטה המשותף יעמוד גיא רגב, מנכ"ל גאון אחזקות, שיתמנה במקביל גם לתפקיד מנכ"ל צינורות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

קבוצת גאון אחזקות, הנשלטת על ידי קרן ויולה, לא עוצרת את תהליך ההתייעלות: גאון והחברה הנכדה צינורות המזה"ת דיווחו בצהריים (ב') כי הן פועלות ליצירת מטה משותף לשתי החברות. בראש המטה המשותף יעמוד גיא רגב, מנכ"ל גאון אחזקות, שיתמנה במקביל גם לתפקיד מנכ"ל צינורות. רפי איפרגן, שכיהן עד כה כמנכ"ל צינורות, ימונה כמנכ"ל החברה הבת, העוסקת בתחום הפלדה, וישמש סמנכ"ל תכנון ופרויקטים בגאון אחזקות ובצינורות.

"מהלך מיזוג המטות יאפשר בקרה הדוקה יותר של הנהלת גאון אחזקות על תהליך ההתייעלות שמתבצע בימים אלו בצינורות, ויאפשר מעורבות גבוהה יותר בניהול השוטף של צינורות. בנוסף, באופן טבעי וכתוצר נלווה, תביא הקמת מטה משותף לשתי החברות לחיסכון בעלויות, שכן הדבר יביא להפסקתו של מצב שבו קיים כפל תפקידים בין שתי החברות", נמסר מהחברה.

קבוצת גאון, היא חברת אחזקות הפועלת בתחום תעשיית המים. הקבוצה, שהשליטה בה נרכשה על ידי ויולה לפני כשמונה חודשים בהשקעה של 70 מיליון שקל, מתמחה במתן פתרונות ניהול, בקרה ושליטה באספקת ובהובלת מים לגופים מוניציפליים ותעשייתיים, בארץ ובעולם. החברה פועלת באמצעות חברות ומפעלים תעשייתיים המתמחים בתחומי המים, תשתיות, איכות סביבה, שפכים, מי קולחין, פרויקטים חקלאיים ועוד.

במהלך החודשים האחרונים קבוצת גאון מוציאה אל הפועל תהליך התייעלות אגרסיבי, שנועד להחזיר את צינורות לפסי הרווחיות. תוכנית ההתייעלות כללה פיטורים של מחצית מעובדי צינורות, סגירת פסי ייצור לא רווחיים והשקעה בטכנולוגיה מתקדמת. בנוסף לזה, הקבוצה מממשת אחזקות שאינן בליבה, בין היתר אחזקתה בבית ההשקעות מיטב-דש, האחזקה בחברת הקוסמטיקה אהבה וקרקעות שבבעלותה.

"תהליך מיזוג ההנהלות בקבוצה יוביל ליצירת אסטרטגיה עסקית אחידה, ויאפשר ניצול סינרגיות בין גאון אחזקות וצינורות המזרח התיכון במטרה להגדיל את יכולת הקבוצה בפיתוח העסקי וניהול הידע, זאת במטרה להגדיל את הכנסות החברות ולצמצם את הוצאותיהן התפעוליות", הסביר גיא רגב, מנכ"ל גאון אחזקות. "המיקוד הניהולי במטה אחד בכלל הקבוצה יאפשר את האצת התוכנית האסטרטגית, ויחזק את מיתוגה של גאון כשחקן מוביל בתחומי המים והקלינטק, התשתיות ואיכות הסביבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker