טלדור טעתה ב-49 מיליון שקל בדו"חותיה הכספיים

חברת המחשוב תידרש לבצע הפחתה של 37 מיליון שקל עקב אי התאמות שהתגלו בסעיפי המלאי ובדיווחים על הון חוזר ■ אי ההתאמות החלו ב-2007, והחברה תצטרך לתקן את דו"חותיה אחורה עד אז

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת טלדור, הנסחרת בבורסה המקומית לפי שווי שוק של 94 מיליון שקל, טעתה בדו"חותיה המבוקרים לרבעון השלישי של 2013 ב-49 מיליון שקל. הדיווח של החברה קבע כי רואי החשבון של החברה יידרשו לתקן אחורה את דו"חותיה לרבעון ב-37 מיליון שקל. הסכום המתוקן של ההון העצמי לדו"חות הרבעון צפוי להיות 84 מיליון שקל.

בעקבות החקירה שערכה החברה מאז עלתה על הטעות דיווחה היום טלדור כי "במסגרת ספירת המלאי לקראת הכנת הדו"חות הכספיים השנתיים ל-2013 התגלה חוסר מהותי בין ערך המלאי המופיע בדו"חותיה הכספיים של החברה לערך המלאי בפועל (גירעון במלאי החברה בפועל)". בתחילה חשבה החברה כי הדיווח העודף לעניין המלאי היה בסך 20 מיליון שקל, אך ועדה מיוחדת של הדירקטוריון לבדיקת הנושא, רואה החשבון המבקר ומומחים מצאו כי העודף מסתכם ב-23 מיליון שקל. פרט מהותי נוסף שגילו היה אי התאמות מהותיות בפרטים המאזניים השייכים להון החוזר של חטיבת שירותים מנוהלים, המספקת תמיכה לכספומטים של חברת וינקור-ניקסדורף, בהיקף כולל של 26 מיליון שקל.

הבדיקה העלתה כי אי ההתאמות בדו"חותיה של החברה, שתחילתן ב-2007, מתרכזות כולן בפעילותה של חטיבת שירותים מנוהלים ונצברו לאורך השנים ועד הרבעון השלישי של 2013. בהתאם, גם השפעת אי ההתאמה על תוצאות החברה נפרסת מאז, ועל החברה יהיה לתקן את דו"חותיה מ-2007. החברה הסבירה כי היא פועלת לבצע הקצאה מדויקת של סכום הגירעון הכולל לכל תקופת הדיווח הרלוונטית.

מנכ"ל טלדור אריה רימיניצילום: דן קינן

בעקבות הדיווח קרסה המניה ב-17.7%, אך מחזור העסקות היה נמוך - רק 19.6 אלף שקל. הכנסות החברה ברבעון השלישי של 2013 היו 174.5 מיליון שקל. הרווח התפעולי היה 5.7 מיליון שקל והרווח הנקי הסתכם ב-2 מיליון שקל. המלאי של החברה הסתכם ב-48.5 מיליון שקל בסוף הרבעון, לעומת 51.9 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2012. משרד רואי החשבון קוסט פורר גבאי את קסירר ביקר את הדו"חות של החברה ברבעון.

מעלות, המדרגת איגרות החוב של החברה, הודיעה כי בינתיים היא לא משנה את הדירוג  עד שיתבררו באופן מלא מכלול ההשפעות על יחסי כיסוי החוב והיחסים הפיננסים האחרים הרלוונטים לדירוג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker