בית המשפט אישר את מכירת גדות מיכליות לקרן טנא תמורת 73 מיליון ד'

קרן טנא זכתה בהתמחרות לאחר שהתברר כי נקבה את הסכום הגבוה ביותר, 73.3 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את התנגדות מחזיקי האג"ח למכירתה של החברה הבת של חברת אמפל, גדות מיכליות, לקרן ההשקעות טנא. טנא זכתה לאחר כמה סבבי התמחרות בהליך שניהל כונס הנכסים על מניות גדות, משרד עורכי הדין יגאל ארנון, מטעם דיסקונט. הבנק מחזיק בשעבוד על המניות גדות בגין חוב של 240 מיליון שקל של אמפל, שהגיעה לחדלות פירעון ועדיין חייבת כסף לבנק.

קרן טנא זכתה בהתמחרות לאחר שהתברר כי נקבה את הסכום הגבוה ביותר, 73.3 מיליון דולר. קרן ההשקעות פימי, בראשות ישי דוידי, הגישה תחילה הצעה נמוכה יותר מזו של קרן טנא, אך לאחר הסבב האחרון היא שפרה את הצעתה ל–74.5 מיליון דולר.

למרות זאת, הכונסים פסלו את הצעת פימי, מאחר שלטענתם הודגשה בתום ההתמחרות ובניגוד לכללים שנקבעו מראש. לאחר שאושרה עסקת הרכישה, דיסקונט יקבל חזרה את החוב המגיע לו.

בתוך כך צפויה לאומי פרטנרס לרכוש 20% מגדות מיכליות בהשקעה של 50 מיליון שקל. מלבד לאומי פרטנרס ייתכן שטנא תצרף להשקעה גופים מוסדיים, אך טנא תהיה זו שתנהל את ההשקעה. בית המשפט גם קבע כי אמפל תשלם הוצאות של 40 אלף שקל.

גדות מציגה בתקופה האחרונה שיפור בתוצאות. החברה מייצרת הכנסות בקצב שנתי של כ–500 מיליון דולר ו–EBITDA של יותר מ–40 מיליון דולר. ואולם, על החברה רובץ חוב גדול של מאות מיליוני שקלים לבנקים, בעיקר לדיסקונט, להפועלים וללאומי, שהצטבר בחברה בתקופה שבה שלט יוסי מימן באמפל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום