הישג לנאמני אי.די.בי: משפחות מנור ולבנת יזרימו כבר כעת את כספי הפשרה

מטרת המהלך היא לאפשר לאי.די.בי פיתוח לקבל הלוואה של עד 190 מיליון שקל מקופת הנאמנות של המשקיעים החדשים אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

נאמני ההסדר של אי.די.בי אחזקות, אייל גבאי ועו"ד חגי אולמן, הצליחו לשכנע את המשפחות מנור ולבנת להזרים כבר כעת את המזומן אותו התחייבו לשלם בהסדר הפשרה במסגרת התביעה הנגזרת על סך 1.8 מיליארד שקל בגין דיווידנדים שחולקו שלא כדין מתוך רווחים חשבונאיים, אותה הגישו אוהד דיין ואהוד שיף, המיוצגים על ידי עוה"ד אופיר נאור ורנן גרשט. בתביעה נטען כי הדיווידנדים חולקו שלא כדין מתוך רווחים חשבונאיים.

ביוני החליטו משפחות לבנת ומנור החליטו שהן משאירות את נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, להתמודד לבד עם תביעה נגזרת והגיעו לפשרה עם התובעים. במסגרת הפשרה, שתי המשפחות יחזירו לקופת החברה 40 מיליון שקל וכן מניות בשווי 50 מיליון שקל. כמו כן, הוסכם כי כספי המזומן יוותרו בנאמנות של נאור וגרשט למשך שנה שלמה. לאור פניית נאמני הסדר אי.די.בי, הסכימו כעת משפחת מנור ולבנת, המיוצגים על ידי עו"ד גיורא ארדינסט ואהרון מיכאלי, לשחרר את הכספים.

הכספים שיועברו, יחד עם 150 מיליון שקל שבקופת אי.די.בי, ישמשו כבטוחה להלוואת הגישור אותה אמורים לתת בעלי השליטה החדשים באי.די.בי, מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. על פי הצעת ההסדר להבטחת ההלוואה, היו אמורות להינתן כבטוחה הכספים בקופה או 100% ממניות אי.די.בי פיתוח. עם זאת, ל-TheMarker נודע כי נאמני ההסדר סירבו לשעבד את מניות אי.די.בי פיתוח ובמקום ישעבדו את כספי הפשרה והכספים בקופה, כך שהלוואת הגישור שעל פי ההסדר היתה אמורה להילקח מקופת הנאמנות ולעמוד על כ-100 מיליון שקל לפחות, תוכל לגדול לעד 190 מיליון שקל. מטרת השיעבוד הינה למקרה בו ההסדר לא יצא לפועל וידרשו להשיב לבעלי השליטה החדשים את כספי ההלוואה לאי.די.בי פיתוח, שזקוקה למזומנים בקופתה בשביל לא ליפול להסדר.

מימין צביקה לבנת, אברהם (בונדי) לבנת ,נוחי דנקנר ,יצחק מנור ואבי פישרצילום: יח"צ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker