סאנפלאואר רוכשת ומקימה חוות רוח בפולין בהשקעה של 15 מיליון יורו

החברה מעריכה שהכנסותיה ממכירת חשמל אותו תייצר בחוות הרוח יגיעו ל-2.5 מיליון יורו בשנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון

חברת סאנפלאואר, שבשליטת רוני בירם וגיל דויטש, מרחיבה את פעילותה בתחום אנרגיית הרוח בפולין. סאנפלאואר, שמנוהלת על ידי אורלי כירם, חתמה על הסכם לרכישת חברה בעלת רישיון להקים חוות רוח שהספקה 10 מגה ווט בפולין, תמורת 1.5 מיליון יורו. עלות ההקמה הצפויה של חוות הרוח היא 15 מיליון יורו כולל רכישת החברה בעלת הרישיון.

סאנפלאואר מעריכה שהכנסותיה ממכירת חשמל אותו תייצר בחוות הרוח יגיעו ל-2.5 מיליון יורו בשנה. הערכה זו מבוססת על אומדן ייצור של 26 אלף מגהווטשעה בשנה בממוצע ועל מחיר שוק של 200 זלוטי למגהווטשעה לעומת מחיר של 201 זלוטי ב-2013 ומחיר תעודה ירוקה של 200 זלוטי בהשוואה לטווח של 100 ל-207 זלוטי ולאחרונה האמיר ל-250 זלוטי.

חברות החשמל בפולין מחויבות על פי חוק לרכוש חשמל מאנרגיות מתחדשות בהייקף של 12% מהחשמל שהן משווקות. שיעור זה יגדל בהדרגה עד ל-20% ב-2020. אם חברות החשמל אינן עומדות במכסה הן משלמות קנס של 284 זלוטי למגהווט שעה או לחלופין לרכוש תעודה ירוקה שתקזז את החשמל העודף שיוצר מאנרגיה קונבנציונלית ולא מאנרגיה ירוקה כפי שהתחייבה. הקנס הוא רף עליון למחיר התעודה הירוקה שנסחר בבורסה.

חברת הפרויקט צפויה לחתום על הסכם לרכישת טורבינות רוח, הסכם הקמה והסכמי שירותים ותפעול בעלות מוערכת של 1.5 מיליון יורו למהגהווט. הקמת חוות הרוח צפויה להסתיים עד לסופה של 2014.

העסקה מצטרפת ל-2 חוות רוח נוספות שבשליטתה של סאנפלאואר שהספקן הכולל 10 מגהווט, וחלקה של החברה בהן הוא 8.2 מגהווט. חוות רוח אלו מניבות הכנסה שנתית של 12 מיליון שקל, וחלקה של סאנפלאואר בהן יהיה 10 מיליון שקל.

רוני בירם וגיל דויטשצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker