פרוסט בראיון לבלומברג: "ייתכן שאפרוש עוד ב-2014"

פרוסט התייחס לזהות של מחליפו בתפקיד ואמר כי "בדירקטוריון החברה מכהנים הרבה אנשים טובים"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"ייתכן שאפרוש לפני תום כהונתי ב-2015", כך אמר יו"ר חברת טבע פיליפ פרוסט בראיון שקיים אתמול עם סוכנות הידיעות בלומברג. "בגילי אין טעם רב להמשיך מעבר לכהונה הנוכחית וגם הכהונה הנוכחית עשויה להיות ארוכה מדי עבורי, וייתכן שארצה לפרוש קודם לכן", כך אמר פרוסט בן ה-77.

פרוסט התייחס לזהות של מחליפו בתפקיד ואמר כי "בדירקטוריון החברה מכהנים הרבה אנשים טובים". כשהתבקש לדבר על האפשרות שמחליפו יבוא מקרב חברי הדירקטוריון הנוכחיים אמר שהדירקטוריון ירצה לבחור באדם שיתאים לתפקיד ברגע זה ולהערכתי הוא לא ירצה להגביל את עצמו". עם זאת, ייתכן שמינויו של אמיר אלשטיין כסגן יו"ר במקומו של משה מני מאותת על היותו של אלשטיין מועמד מוביל לתפקיד.

יו"ר דירקטוריון, שמחזיק ב-1.5% ממניות החברה נכון לסוף 2013, מימש בדצמבר האחרון 168 אלף מניות בשווי של 7 מיליון דולר. פרוסט מודיע על פרישתו האפשרית פחות מ-4 חודשים לאחר שהדירקטוריון בראשותו הוביל להדחתו של ד"ר ג'רמי לוין מתפקיד המנכ"ל ועל רקע ביקורת חריפה מצד בעלי מניות על הרכבו ותפקודו של הדירקטוריון שבראשו עמד, בין היתר על רקע היחסים העכורים בין הדירקטוריון לבין המנכ"ל הקודם.

פיליפ פרוסטצילום: תומר אפלבאום

פרוסט אמר עוד כי נושאי ממשל תאגידי מעסיקים אותו מזה זמן מה. "למען האמת, העובדה שהארועים האחרונים העלו לכותרות את נושאי הממשל התאגידי מתאימה לי", אמר פרוסט ברמז לביקורת בקהילת המשקיעים על העובדה שמנכ"ל טבע הקודם לא היה חלק מדירקטוריון החברה, על העובדה שמספר חברי דירקטוריון טבע עומד על 16 - גבוה משמעותית ממספרם בחברות פארמה אחרות, וכן על העובדה שלחלק מחבריו אין רקע בתעשיית התרופות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker