נשר, מאחורייך |

שמלצר, קצב ופוגל מתכננים לייבא מלט לישראל החל מסוף 2014

לפי הערכות, היבוא מתוכנן להתבצע באמצעות מספנות ישראל ובשותפות עם Lafarge הצרפתית; 
חברת משאב המחזיקה ביצרנית המלט נשר מחזיקה גם 19% במספנות ישראל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת מספנות ישראל המוחזקת על ידי גולד בונד הציבורית (20.25%), שלמה שמלצר ושלומי פוגל (40.5%) סמי קצב (20.25%) וחברת משאב ׁ(19%) — שהיא בעלת השליטה בחברת נשר, מונופול המלט המקומי — עומדת לייבא מלט לישראל וכן לייצר ולשווק מוצרי מלט בישראל. מספנות ישראל חתמה בסוף השבוע שעבר על הסכם להקמת מיזם משותף עם שני גורמים. אחד מהם, על פי הערכות, הוא חברת Lafarge הצרפתית לייצור מלט.

פעילות המלט תתבצע באמצעות שותפות שבה תחזיק מספנות ישראל ב-70%. מספנות ישראל תעניק לשותפות שירותי נמל באמצעות הנמל הפרטי שהיא מפעילה בשטח של 334 דונם, שבבעלות חברת נמלי ישראל במפרץ הקישון על פי הסכם חכירה שתוקפו יסתיים ב–2058. מספנות ישראל מעריכה שפעילות המלט תחל בסוף 2014 ובשנים הראשונות לפעילות תוכל להשיג נתח של אחוזים בודדים משוק המלט בישראל, המוערך ב-–2.5 מיליארד שקל לשנה.

שאלת בעלותה של משאב במספנות ישראל עשויה לעלות לדיון ברשות ההגבלים העסקיים, שכן משאב שבבעלות כלל תעשיות (75%) וחברת המלט האירית CRH ׁשמחזיקה ב–25% ממניותיה, היא הבעלים של חברת נשר, מונופול המלט המקומי. נשר מחזיקה בנתח של 88% משוק המלט המקומי, ויתרת השוק מוחזקת על ידי חברת לב ברון קומודיטיס המייבאת מלט לישראל. נשר, המעסיקה 540 איש, סיימה את ינואר־ספטמבר 2013 במכירות של 1.5 מיליארד שקל, גידול של 9.7% בהשוואה לתקופה המקבילה ב–2012 כתוצאה מעליה כמותית במכירות לשוק המקומי ועלית מחיר בשווק לרשות הפלסטינית. הרווח הנקי של נשר ירד ב–5.5% בינואר־ספטמבר 2013 בהשוואה לתקופה המקבילה ב–2012 והסתכם ב–137 מיליון שקל.

ההחזקה של משאב במספנות ישראל היא תולדה של עסקה שתכליתה היתה לחסום את יבוא המלט לישראל. חברת משאב רכשה בסוף מארס 1996 נתח של 24% ממניותיה של חברת בונד תמורת סכום מתואם של 44 מיליון שקל, מחיר שייצג בעת העסקה שווי שהיה גבוה פי 6 מהונה העצמי של בונד, שעיסוקה העיקרי באותה תקופה היתה הפעלת מסוף מטענים ומחסני ערובה בנמל אשדוד ובנמל חיפה. על פי הערכות, הרכישה נועדה לסכל את הכוונה לייבא מלט באמצעות תשתית האחסנה של החברה בנמלי חיפה ואשדוד.

משאיות מלט של Lafarge הצרפתית צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker