מדיוונד הגישה טיוטת תשקיף לגיוס 75 מיליון דולר בנאסד"ק

החברה, הרשומה בספריה של כלל ביוטכנולוגיה בשווי של 105 מיליון דולר, צופה הפסדים ניכרים בעתיד הנראה לעין. שיווק מוצר הדגל שלה החל בגרמניה בדצמבר 2013

יורם גביזון

חברת כלל ביוטכנולוגיה עומדת בפני הצפת ערך משמעותית. מדיוונד, החברה הבת (64%), הגישה תשקיף לגיוס 75 מיליון דולר בהנפקה בנאסד"ק. שווי החברה לצורך הגיוס לא נקבע עדיין, אך על פי הערכות היא תגייס על פי שווי של 400–500 מיליון דולר אחרי הגיוס. חתמי ההנפקה - קרדיט סוויס, ג'פריס, בנק אוף מונטריאול ואופנהיימר - קיבלו אופציה להגדיל את היקף ההנפקה ב-15%.

מדיוונד מתמחה בפיתוח תרופות להטריית כוויות חמורות ופצעים כרוניים, המבוססות על תערובת של אנזימים מפרקי חלבונים שמופקים מגבעולי אננס ומעורבבים בג'ל סטרילי. התערובת נמרחת על הרקמה הפגועה ומסירה את הרקמה שנכוותה בתוך 4 שעות בהשוואה להסרת הגלד בתוך 6.7 ימים בסטנדרט הטיפול הנוכחי. טיפול זה הוא אלטרנטיבה להסרת רקמה מכווייה באמצעות ניתוח, הפוגע גם ברקמות בריאות ומצריך אשפוז.

בדצמבר 2012 קיבלה מדיוונד את אישור רשות התרופות האירופית (ema) לשווק את המוצר המוביל שלה, Nexobrid, שמיועד להסרת גלד מכווייה בדרגה שנייה או שלישית במבוגרים והחלה לשווק אותו בגרמניה בדצמבר 2013. החברה מתכננת להתחיל במחצית הראשונה של 2014 ניסוי קליני בשלב השלישי והמכריע לקראת הגשת בקשה ל–FDA לאשר את שיווקה של Nexobrid. במחצית השנייה של 2015 מתכננת מדיוונד להתחיל בשלב השני של הניסוי הקליני בתרופה EscharEx לטיפול בפצעים כרוניים.

תרופה נוספת שנמצאת בשלב הפרה קליני היא MWPC003 לטיפול במחלת דופיטרן - עיוות באצבעות כף היד הנגרם מפגיעה ברקמת החיבור מתחת לעור. עם זאת, מדיוונד מזהירה כי חברת Auxulium קיבלה אישור שיווק לתרופה Xiaflex לטיפול במחלה זו, וכן מעמד של תרופת יתום שמקנה בלעדיות בשיווק בארה"ב במשך 7 שנים לתרופה שפותחה עבור פחות מ-200 אלף איש. מדיוונד מציינת שאם התרופה שהיא מפתחת תיחשב למוצר דומה ל–Xiaflex היא תהיה מנועה מלשווק את התרופה שפיתחה עד לתום הגנת היתום ב-2017.

בשלב זה מדיוונד, המעסיקה 43 עובדים, היא חברה נטולת הכנסות. ב–2013 היא רשמה הפסד של 6.2 מיליון דולר ועד כה צברה הפסד של 32 מיליון דולר. מדיוונד מעדכנת את המשתתפים בהנפקה כי היא מצפה להמשיך לספוג הפסדים משמעותיים בעתיד הנראה לעין וייתכן שלא תגיע לרווחיות. החברה רשומה בספריה של כלל ביוטכנולוגיה בשווי של 105 מיליון דולר. ואולם, אף שהיא צפויה להיות מונפקת לפי שווי גבוה באופן מהותי משוויה המאזני, כלל ביוטכנולוגיה לא צפויה לרשום בשל כך רווח הון, משום שמדובר בהנפקה של חברה בת שאינה כרוכה באובדן שליטה. משום כך ההנפקה תירשם כעסקה הונית ולא תיזקף לדו"ח רווח והפסד של כלל ביוטכנולוגיה.

שדה אננס בפיליפינים. מרכיב מרכזי בתרופהצילום: Bloomberg

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker