בלידר ממליצים לקנות את מניית סאמיט במחיר הגבוה ב-44% ממחירה כיום

לאחר שעלתה ב-150%, פירסם בית ההשקעות המלצה לרכישת מניית החברה, אשר פועלת בתחום הנכסים המניבים בישראל ובגרמניה ■ "החברה ביצעה כמה מהלכים אשר שיפרו מאוד את מצבה", אמרו בלידר, "זו חברה מעניינת עם פוטנציאל לעליית ערך"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בית ההשקעות לידר פירסם בצהריים (ג') המלצת קנייה למניית חברת סאמיט, אשר פועלת בתחום הנכסים המניבים בגרמניה ובישראל. המלצת הקנייה היא למחיר יעד של 17 שקל למניה. שווי החברה בבורסה עומד כיום על 787 מיליון שקל, והיא נסחרת לפי מחיר של 11.97 שקל למניה, 44% מתחת למחיר ההמלצה של האנליסט רו"ח רמון עמית.

"במהלך השנה האחרונה ביצעה החברה מספר מהלכים, בעיקר פיננסיים, אשר שיפרו מאוד את מצבה והפכו אותה לחברה מעניינת להשקעה עם פוטנציאל לעליית ערך", כותבים בלידר למשקיעים. בבית ההשקעות מסבירים כי ההמלצה ניתנת לאחר רצף עליות מרשים שאותו ביצעה החברה, שמנייתה עלתה ב-150% במהלך השנה האחרונה ונסחרת על פי מכפיל הון של 0.7.

"נכסי החברה בארץ ובגרמניה שומרים במהלך השנים האחרונות על יציבות בשיעור התפוסה וברמת ההכנסות וה-NOI", אמרו בלידר. "שיעור התפוסה לכלל נכסי החברה עומד על 89%". בלידר אף ציינו כי "במהלך שנת 2013 החברה ביצעה מימון מחדש למרבית נכסיה ובראשם תיק ה-RBS הכולל כ-88 נכסים ברחבי גרמניה. האיום הפיננסי שריחף מעל החברה לפני כשנה הוסר וכעת מצבה הפיננסי איתן ונזיל הרבה יותר, שכן החברה פרסה חובותיה לתקופות של 5-7 שנים ועל הדרך קיבלה הנחה של כ-30 מיליון יורו מהחוב מהממנים. כיום ה-LTV של החברה (חוב בנקאי חלקי שווי הנכסים) עומד על 60%".

עובדה נוספת שמעניינת את לידר היא כי כוונת סאמיט לגייס הון בבורסת ה-AIM בלונדון. "החברה פועלת במלוא המרץ להנפקת חברת הבת המרכזת את פעילותה בגרמניה והצלחת ההנפקה תחזק באופן משמעותי את מאזנה של החברה ותאפשר לה להמשיך ולנצל ההזדמנויות בשוק הנדל"ן הגרמני".

עם זאת, מזהירים בלידר את המשקיעים כי מינוף החברה גבוה יחסית ועומד על כ-67%, אולם פריסת החוב נוחה והמינוף צפוי לקטון בשנים הקרובות נוכח תזרים FFO חזק (תזרים מפעילות שוטפת של נכסים), אשר בחלקו יופנה לפירעון חובות.

בלידר טוענים כי תשואת ה-FFO אטרקטיבית וצפויה לעמוד על כ-14%-16% ביחס למחיר המניה הנוכחי, ולכן הם מעניקים למניה מחיר יעד הגבוה בכ- ממחירה הנוכחי בבורסה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker