מיכאל רוכוורגר

לאחר חמש שנים סיים בדצמבר 2013 יונל כהן את תפקידו כמנכ"ל מגדל, קבוצת הביטוח והפיננסים הגדולה בישראל. כהן הוחלף בתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות בידי ענת לוין ובמגדל ביטוח בידי עופר אליהו, בנו של שלמה אליהו, שהשלים ב–2012 את רכישת השליטה במגדל מידי ג'נרלי האיטלקית תמורת 4.2 מיליארד שקל.

כהן מנצל את התקופה האחרונה כדי לבלות עם משפחתו ופוקד אתרים אקזוטיים בעולם. בתוך כך, הוא גם החל להיערך לפעילות העסקית הבאה שלו. כהן, שנחשב אחד המומחים הבולטים במשק בתחום החיסכון הפנסיוני ארוך הטווח, החל באחרונה בהכנות לקראת רכישת בית השקעות או הקמת בית השקעות חדש - שצפוי להתמחות בחיסכון לטווח ארוך. לשם כך מנסה כהן לגייס עובדים ושותפים.

ל-TheMarker נודע שכהן כבר קיים שיחות ומגעים ראשוניים לגבי רכישת בית ההשקעות תמיר פישמן שבשליטת אלדד תמיר. הוא גם בדק בתי השקעות נוספים. (אלדד תמיר מסר כי בית ההשקעות תמיר פישמן לא מועמד למכירה).

לפי הערכות בשוק, לכהן, שצבר קשרים רבים בשוק ההון, יש התחייבויות (לפחות בעל פה) להשקיע בעסק החדש שלו 100 מיליון שקל. עם ידידיו הרבים בשוק ההון ובמערכת הפיננסית נמנים רונן טוב, סגנו לשעבר במגדל וכיום משנה למנכ"ל מיטב דש; ומאיר שמיר, המנכ"ל ובעל השליטה בחברת השקעות מבטח שמיר.

יונל כהןצילום: אסף שילה

כהן הוא איש אמיד, כך שסביר להניח שהוא יזרים גם הון עצמי. הוא צבר בשנים האחרונות שכר ומענקים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. ממגדל הוא פרש עם מצנח זהב של 8.5 מיליון שקל. הוא שותף בחברת דיור מוגן ונדל"ן בית הזהב, הנסחרת לפי שווי שוק של 90 מיליון שקל, ומעורב במיזמי נדל"ן ופיננסים נוספים.

כהן עזב את מגדל לאחר שלא הצליח להסתגל לניהול הריכוזי של אליהו, שדבר מהותי במגדל אינו נעשה ללא אישורו. זאת לאחר שהתרגל לעצמאות כמעט מוחלטת בתקופת השליטה של ג'נרלי בחברה, תוך גיבוי מהיו"ר לשעבר, אהרון פוגל, שמונה ליו"ר אי.די.בי פיתוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker