חשד: חוסכים באקסלנס נעקצו על ידי שני עובדים לשעבר מחדר המסחר

חקירה של רשות ניירות ערך חשפה שני סוחרים שעבדו בבית ההשקעות הרוויחו 580 אלף שקל על חשבון הלקוחות ■ על פי החשד, השניים ניצלו את הידע המוקדם שלהם אודות פעולות עתידיות בחשבונותיהם של לקוחות ■ אקסלנס: "אנו מוקיעים את ההתנהגות. נמשיך להשקיע במערכות בקרה"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

שני סוחרים שעבדו בבית ההשקעות אקסלנס עקצו חוסכים בקופות הגמל  כך עולה מחקירה של רשות ניירות ערך. שני החשודים, עידו ניסנצוויג וקובי ברזילאי, עבדו בתפקידים זוטרים באקסלנס. ניסנצוויג שימש סוחר בדסק נגזרים בשנים 2010-2007 ואילו ברזילאי עבד כסוחר בחדר המסחר בין השנים 2012-2007. בית ההשקעות אקסלנס מנהל נכסים בכ-70 מיליארד דולר.

על פי הראיות שנאספו עד כה, פעלו ניסנצוויג וברזילאי בשנים 2010-2008 כדי ליצור לעצמם רווח של כ-580 אלף שקל באמצעות תרמיות של עסקות מתואמות בהיקף של מיליוני שקלים. כל הפעולות בוצעו על חשבון לקוחות קופת הגמל של אקסלנס, חשבונות של לקוחות מנוהלים וחשבונות אופציות המוחזקות בנאמנות.

על פי החשד, הצמד פתח כמה חשבונות קש על שם מקורביהם וניצלו את הידע המוקדם שלהם אודות פעולות עתידיות בחשבונותיהם של לקוחות אקסלנס. תפקידם בבית ההשקעות איפשר להם חופש פעולה ליצירת רווח מובטח לעצמם על חשבון הלקוחות.

חדר מסחר בחברת אקסלנסצילום: דן קינן

השיטה עבדה כך: לפני ביצוע פעולות בחשבונותיהם של לקוחות אקסלסנס היו השניים קונים בשורט (חסר) או בלונג (יתר) את המניות המדוברות לחשבונם האישי של מקורביהם. לאחר ביצוע הפעולה לחשבונות אקסלנס, השניים היו סוגרים את פוזיציית השורט\לונג מול חשבונות הלקוחות תוך יצירת רווח חסר סיכון לחשבונותיהם.

השניים חשודים בחמישה סעיפים ובהם תרמית בנייירות ערך, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים ועברות הלבנת הון. הם שוחררו בערבות של 175 אלף שקל ושוהים כעת במעצר בית. ייתכן כי יידרשו חקירות נוספות של גורמים בבית ההשקעות.

מאקסלנס נמסר: "אנו מוקיעים מכל וכל התנהגות מהסוג המתואר בחשדות. מדובר באנשים שאינם עובדים באקסלנס למעלה משנתיים. כבית ההשקעות המחויב ללקוחותיו ולעמיתיו, אקסלנס ימשיך להשקיע במערכות בקרה על מנת למנוע כל חשד למקרים מסוג זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker