לפיד: "תוכנית התגמול לבכירי בנק לאומי לא ראויה ולא מוסרית"

גם אוצר התיישבות היהודים, המחזיקה ב-4.9% ממניות בנק לאומי, החליטה הבוקר להתנגד לתוכנית התגמול בבנק לאומי; מנגד חברת אנטרופי ממליצה למוסדיים לאשר את תוכנית התגמול

סיון איזסקו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שר האוצר יאיר לפיד הביע הבוקר (ב') התנגדות למדניות התגמול שגיבש דירקטוריון בנק לאומי. מדינת ישראל מחזיקה ב-6% ממניות הבנק, כך שהיא בעלת המניות הגדולה ביותר בו. האסיפה הכללית של בנק לאומי תתכנס מחר בשעה 10:00, כאשר מלבד המדינה שתצביע נגד התוכנית המוצעת, גם חברת אוצר התיישבות היהודים המחזיקה ב-4.9% ממניות בנק לאומי החליטה הבוקר להצביע נגד תוכנית התגמול.

שר האוצר לפיד אמר הבוקר כי "בתקופה זו, אין זה ראוי ולא מוסרי לאשר שכר, בונוסים ופיצויי פרישה כה גבוהים. אין הצדקה לתשלומים שנעים בין 130 ל-183 אלף שקל בחודש, להוסיף על כך משכורת 13, בונוסים ופיצויי פרישה של עד 250%".

עוד אמר לפיד כי "למדינה יש מניות בבנק לאומי. עליה להשמיע בבירור את קולה הקורא להציב גבולות ברורים וחד משמעיים להנהלת הבנק". לפיד אמר כי עמדתו זו היא לא רק כלכלית אלא גם ובעיקר ערכית. "אני בעד תגמול למנהלים מצטיינים, אני בעד בונוסים שיתמרצו הצלחה, אבל במקרה הזה צריך להגיד לבכירי הבנק: הגזמתם!".

מלבד ההצהרה במסגרת ההודעה לעיתונות שפרסם, לא ידוע על תוכניות קונקרטיות של שר האוצר למגר את חגיגות השכר בחברות הבורסאיות בכלל, ובמערכת הבנקאות בפרט.

שר האוצר, יאיר לפידצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker