מרקסטון מחפשת קונה למניות פסגות - שכרה את שירותיו של פועלים שוקי הון

במקביל מעכבת קרן ההשקעות מרקסטון תשלום של כ-15 מיליון שקל לבעלי האג"ח ■ בעבר מרקסטון ביצעה אקזיטים נאים בחברות כמו דפי זהב, זרעי גדרה ונטפים אך הסתבכה עם ההשקעות הכושלות בבית ההשקעות פריזמה שפורק ובאלרן נדל"ן

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בדיווח שפירסמה לבורסה חברה פרטית בשם פנומנל החזקות - בבעלות קרן השקעות מרקסטון, המנוהלת על ידי רון לובש ואמיר קס - ציינה החברה כי מרקסטון מעכבת תשלום קרן וריבית בהיקף של כ-15 מיליון שקל לגופים המוסדיים והבנקים שמחזיקים באג"ח שלה. התשלום היה אמור להתבצע בסוף השבוע האחרון.

פנומנל היא החברה שדרכה מרקסטון מחזיקה ב-23.2% מבית ההשקעות הגדול בישראל - פסגות - שנמצא בשליטת קרן אייפקס (כ-77%), המנוהלת בישראל על ידי זהבית כהן. את האג"ח שאותן מרקסטון מעכבת לשלם היא הנפיקה עוד בשנת 2007 בהיקף של כ-110 מיליון שקל.

אמיר קסצילום: גיא רייביץ

לא ברור מדוע מרקסטון מעכבת את התשלום. עם זאת, באחרונה שכרה מרקסטון את שירותי פועלים שוקי הון, זרוע הבנקאות להשקעות של בנק הפועלים, כדי שתאתר עבור מרקסטון רוכשים למניות של פסגות שאותן תנסה למכור בכמה חבילות. נכון להיום לא ידוע על זהות הרוכשים שיסכימו לרכוש מניות מיעוט לא סחירות וגם לא ברור לפי איזה שווי תסכים מרקסטון למכור את אחזקותיה בפסגות, שבגינה יש לה חוב של מאות מיליוני שקלים לבנקים.

אייפקס משערכת את האחזקה בפסגות בשווי הגבוה ב-2% מהשווי בו רכשה את השליטה בו בנובמבר 2010. אז רכשה אייפקס את פסגות מידי קרן יורק לפי שווי של 2.76 מיליארד שקל. למרקסטון היתה זכות להצטרף לעסקת המכירה של פסגות כבר בעת רכישת השליטה על ידי אייפקס, אלא שמרקסטון העריכה אז שאייפקס תוכל להשביח את פסגות. מרקסטון שגייסה ממשקיעיה כ-800 מיליון דולר נמצאת כעת בשלבי פירוק הקרן ומימוש האחזקות.

בעבר מרקסטון ביצעה אקזיטים נאים בחברות כמו דפי זהב, זרעי גדרה ונטפים אך הסתבכה עם ההשקעות הכושלות בבית ההשקעות פריזמה שפורק ובאלרן נדל"ן שבשליטת בני דודים של משפחת דנקנר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker