מדיוונד הגישה טיוטת תשקיף לגיוס 80 מיליון דולר בהנפקה בנאסד"ק

מדיוונד, שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה, פיתחה תרופה להטריית כוויות. החברה תנסה להנפיק לפי שווי חברה של 500 מיליון דולר לאחר הגיוס, ולנצל את קבלת אישור השיווק באירופה ושתי עסקות רכישה של חברות מתחרות

יורם גביזון

חמישה חודשים לאחר שנפרדה מחברת טבע, הגישה חברת מדיוונד בשליטת כלל ביוטכנולוגיה (64%) טיוטת תשקיף להנפקת מניותיה בנאסד"ק. לפי הערכות, מדיוונד תנסה לגייס 80 מיליון דולר לפי שווי חברה של 500 מיליון דולר לאחר הגיוס כך שהחזקתה של מדיוונד תדולל ל–53.7% ממניות מדיוונד לאחר הגיוס. חתמי ההנפקה הם קרדיט סוויס, ג'פריס ובנק אוף מונטריאול (BOM)

מדיוונד קיבלה בדצמבר 2012 את אישור רשות התרופות האירופית (EMA) לשווק את התרופה שפיתחה, נקסובריד (Nexobrid), שהיא תרופה להטריית כוויות מדרגה שנייה ושלישית. התרופה מבוססת על תערובת של אנזימים מפרקי חלבונים שמופקים מגבעולי האננס ומעורבבת בג'ל סטרילי. התערובת נמרחת על הרקמה הפגועה ומסירה את הרקמה שנכוותה בתוך ארבע שעות. טיפול זה הוא תחליף להסרת רקמה מכוונה באמצעות ניתוח, שפוגע גם ברקמות בריאות ומצריך אשפוז.

חברת ואריאנס, שביצעה הערכת שווי למדיוונד, ציטטה מחקר של חברת Visiongain ולפיו 3 מיליון איש מתאשפזים מדי שנה בעולם, וכן ש–2.5 מיליון איש נכווים מדי שנה בארה"ב.

שדה אננס בפיליפינים. מרכיב מרכזי בתרופהצילום: Bloomberg

מדיוונד מעריכה את גודל השוק לתרופה במאות מיליוני דולרים, ואת נתח השוק שתשיג מהשוק הרלוונטי ב–20%–40%. החברה העריכה שתקבל כיסוי ביטוחי לתרופה בתוך שנה עד שלוש שנים מרגע אישורה בידי רשויות הבריאות, משום שהיא מוגדרת כתרופת יתום, כלומר תרופה שפותחה לאוכלוסיית חולים פוטנציאליים שקטנה מ–200 אלף איש בשנה. ואריאנס העריכה שמכירותיה של התרופה יצמחו מ–9 מיליון דולר ב–2014 ל–22 מיליון דולר ב–2015 ול–61 מיליון דולר ב–2016.

הצמיחה במכירותיה של נקסובריד תלויה בקבלת אישור ובעיתוי קבלת האישור לשווק את התרופה לילדים באירופה ובקבלת אישור שיווק מה–FDA לשווק את התרופה בארה"ב. מדיוונד אמורה להתחיל בשבועות הקרובים את הניסוי הקליני בשלב השלישי והמכריע, שיכלול על פי הערכות 150 מטופלים. גיוסם ייארך כשנה, וביצוע הניסוי וניתוח תוצאותיו עוד שישה חודשים. פוטנציאל צמיחה נוסף טמון בהרחבת ההתוויה בנקסובריד לטיפול בפצעים כרוניים.

מדיוונד ניהלה שיחות עם חברות ריפוי פצע מסוגן של
Smith & Nephew לשיתוף פעולה. ואולם, שיחות אלו לא הבשילו, וכעת עוסקת מדיוונד בגיוס כוח מכירות לשיווק עצמאי של התרופה על בסיס ההערכה שבשל הריכוזיות היחסית של שוק המטרה - 20 מרכזים לטיפול בכוויות בעולם - גם כוח מכירה מצומצם מסוגל לשרת אותו.

צילום: Bloomberg

מדיוונד גייסה 20 מיליון דולר בהנפקת זכויות לפי שווי חברה של 200 מיליון דולר באוגוסט 2013. חודש אחר כך היא השלימה את רכישת מניותיה של טבע במדיוונד (18%) בתמורה לתשלום של 20% מהכנסותיה של החברה ממכירות מוצריה ומוצרי חברת פוליהיל עד לסכום כולל של 43 מיליון דולר.

תהליך שיווק ההנפקה יסתייע כנראה בשתי עסקות שהתבצעו בתחום רפואת הפצע. Smith & Nephew רכשה בנובמבר 2012 את Healthpoint, שמפתחת משחה מבוסס אנזים להטריית פצעים תמורת 782 מיליון דולר במזומן. העסקה שיקפה מכפיל 4 על מכירותיה של הלת'פוינט ב–2012. חברת שייר האירית רכשה את חברת Advanced Biohealing במאי 2011 תמורת 750 מיליון דולר במזומן כמה ימים לפני הנפקתה המתוככנת.

בעלי המניות העיקריים של מדיוונד הם כלל ביוטכנולוגיה (64%), מגדל (7.8%) והראל (7.1%) והיזם ליאור רוזנברג (12.3%).

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker