אחרי 90 יום של מאבק: שלמה אליהו מכיר בהתארגנות של עובדי מגדל

בעל השליטה בחברת מגדל הודיע היום להנהלת החברה כי הוא ממליץ לוותר על המאבק נגד התאגדות העובדים בחברה, ולהיכנס למו"מ עם נציגות העובדים לקראת הסכם קיבוצי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

בעל השליטה בחברת מגדל, שלמה אליהו, הודיע היום להנהלת החברה כי הוא ממליץ לוותר על המאבק נגד התאגדות העובדים בחברה, ולהיכנס למשא ומתן עם נציגות העובדים לקראת הסכם קיבוצי. את החלטתו קיבל אליהו לאחר שלושה חודשים של סכסוך עבודה שעליו הכריזה ההסתדרות, שבעקבותיו נקטו העובדים צעדי מחאה, ובהם עיצומים ושביתות חלקיות, שהוחמרו ככל שאליהו עמד על סירובו להכיר בהתארגנות.

אליהו נימק את המלצתו בכך שכמי שהחל את דרכו כשליח במגדל, עניינם של העובדים וזכויותיהם קרובים ללבו, והוא סבור כי זכותם של העובדים להצטרף לארגון עובדים באופן חופשי מלחצים, איומים והשפעות בלתי הוגנות. ממילא, אם יותר משליש מהעובדים מצטרפים להסתדרות, על הנהלת החברה להכיר בהתארגנותם – ובהסתדרות אומרים כי יותר מ-50% מעובדי מגדל הצטרפו להתארגנות. בהסתדרות אף הסכימו לחשוף בפני אליהו את החתימות, אך הוא ציין כי לדעתו חלק מהחתימות אינן אותנטיות וביקש לערוך בחירות חופשיות, מהלך שההסתדרות התנגדה לקיומו.

הורידו את האפליקציה החדשה של TheMarker לאנדרואיד

שלמה אליהו, בעל השליטה במגדלצילום: מיכל פתאל

אליהו ציין כי המאבק שניהלה ההסתדרות כדי להבטיח שעניין החתימות לא ייבדק גורם נזקים לחברה ולעובדיה, ועלול, אם יימשך, להסב נזקים גם ללקוחותיה. לפיכך, החליט אליהו להמליץ להנהלת החברה לוותר על המאבק. מאחר שהמאבק בין מגדלה לעובדיה הגיע לפתחו של בית הדין לעבודה, מבקש אליהו מבית הדין לבטל את ההליכים המשפטיים שנוהלו מול ההסתדרות.

בשלושת החודשים האחרונים פנה אליהו פעמיים באיגרת לעובדי מגדל וטען כי אין מקום להתארגנות עובדים בחברה. לאחר כל איגרת פנתה ההסתדרות לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב והשיגה צו שאוסר עליו להתערב בהליך ההתארגנות של העובדים. שופט בית הדין, דורי ספיבק, פסק שאם מגדל ואליהו ימשיכו להתערב בהליך ההתארגנות, הם ייקנסו ב-200 אלף שקל כל אחד. גם ניסיונות הנהלת מגדל למנוע מחברי הוועד להיכנס למתחמים שונים של החברה נתקלו בצו של בית הדין שאוסר זאת. את המכה האחרונה ספג אליהו בתחילת השבוע, כשמי שייצג אותו בבית הדין, עו"ד נחום פינברג, החליט להפסיק לייצגו, כנראה מכיוון שלא הסכים עם עמדתו העיקשת של אליהו ביחס להתארגנות העובדים. ההסתדרות, מצדה, גיבתה את עובדי מגדל הנוקטים עיצומים, כשהחליטה לממן את שכר העובדים שהחברה עמדה לנכות עקב העיצומים.

יו"ר ההסתדרות עופר עיני אמר אמש בתגובה: "שלמה אליהו בחר בצעד הנכון. ההידברות היא הדרך הנכונה לחיזוקם של החברה ושל העובדים".

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן אמר: "ההתאגדות היא הדרך להגברת השיוויוניות בחברה. כפי שהיינו לצד העובדים בזמן מאבקם למען ההכרה בהתאגדותם, אנו לצידם גם ברגע זה וגם בעת שיחתם הסכם עבודה קיבוצי שיבטיח את ביטחונם התעסוקתי וזכויותיהם כעובדים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker