יורם גביזון

קרן טנא, שמנוהלת על ידי אריאל הלפרין, זכתה אתמול (ד') במכרז לרכישת הבעלות המלאה בחברת גדות מיכליות. טנא, שתשלם 73.3 מיליון דולר, גברה על קרן פימי וכן הצעות של קרן סקיי בשיתוף חברת דור כימיקלים, והצעה של חברת אמיליה פיתוח, שבשליטת עודד פלר.

המכרז נוהל על ידי עורכי הדין גיל אורן ודרור ויגדור ממשרד יגאל ארנון ושות', שמשמש ככונס הנכסים של בנק דיסקונט ושכל מניותיה של חברת גדות מיכליות משועבדות אליו. עורכי הדין אורן ו-ויגדור הסתייעו ביואב בן ישעיה, ראש מחלקת מיזוגים ורכישות של ארנסט אנד יאנג ששימש כבנקאי ההשקעות. גדות מיכליות היתה בבעלותה המלאה של חברת ההשקעות אמפל שבשליטת יוסי מימן.

אריאל הלפרין, מנכ"ל קרן טנאצילום: עופר וקנין

אמפל חייבת לבנק דיסקונט 70 מיליון דולר - כך שכמעט כל תמורת המכירה לקרן טנא תכסה את מלוא חובה של אמפל לדיסקונט והיתרה, כ-3 מיליון דולר, תכסה מקצת מחובה של אמפל לבעלי איגרות החוב בהיקף של 850 מיליון שקל. קרן פימי הגישה אמש לאחר סגירת המכרז הצעה נוספת בסכום של 74.5 מיליון דולר אולם הצעתה נפסלה.

עורך הדין אורן ציין את הצלחת המכרז התחרותי בהשגת מחיר גבוה עבור גדות מיכליות. לדבריו, מחיר העסקה משקף מכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי (EV/Ebitda) של 6.9, בהתחשב בעובדה שלגדות מיכליות חוב פיננסי נטו של 135 מיליון דולר ושהרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) של החברה ב-12 החודשים האחרונים היה 30 מיליון דולר.

גדות מיכליות פועלת בארבע חטיבות: סחר והפצה של כימיקלים מיוחדים וקומודיטיס בישראל ובאירופה, חטיבה לוגיסטית שמאחסנת במסופים ומובילה במיכליות כביש כימיקלים בישראל ובאירופה עבור לקוחות כמו באייר, דופונט , BASF ו-Celanese, חטיבה אגרוכימית שמשווקת חומרי הדברה וזרעים בישראל, בצ'כיה, בסלובקיה ובפולין וחטיבת ספנות כימיקלים שפועלת באמצעות 10 אוניות כימיקלים, סוכנות אוניות ואיזוטנקים. מחזור המכירות השנתי של גדות מיכליות נאמד ב-500 מיליון דולר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker