אחרי 22 שנה: האסטרטג הראשי של אנליסט רפי קסל פורש

קסל: "החלטתי שהגיע הזמן לנהל השקעות מחוץ למערכת הממוסדת"

אסא ששון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אנליסט, רפי קסל, יפרוש בקרוב מתפקידו. אנליסט מנוהל על ידי איציק שנידובסקי ונמצא בשליטת שמואל לב ואהוד שילוני. קסל (54), הצטרף לבית ההשקעות אנליסט לפני 22 שנה ומילא בו שורה של תפקידים בתחום ההשקעות.

תחום ההתמחות של קסל הוא אגרות חוב. עד שנת 2010 שימש קסל כמנהל ההשקעות הראשי של החברה, והוחלף על ידי נועם רוקח שהגיע מחברת מגדל. תשואות הגמל של בית ההשקעות נפגעו בתקופת המשבר של 2008 בעקבות חשיפה לאג"ח קונצרני. התשואות שבו לעלות בתיקון שבא לאחר מכן בשנים 2009-2010, אך בית ההשקעות לא הצליח לתרגם את ההתאוששות לגיוס מסיבי של כסף.

קסל מסר כי: "היו לי המזל והזכות להיות חלק מההצלחה העסקית של אנליסט במשך תקופה ארוכה, בה השתנתה תעשיית ניהול ההשקעות בישראל מקצה לקצה. כאיש השקעות החלטתי שהגיע הזמן לנהל השקעות מחוץ למערכת הממוסדת. אני סמוך ובטוח שתשתית ניהול ההשקעות האיכותית הקיימת היום בארגון תביא אותו גם בעתיד להישגים רבים עבור לקוחותיו".

רפי קסלצילום: אייל טואג

איציק שנידובסקי, מנכ"ל אנליסט, אמר: "רפי קסל הוא מוותיקי מנהלי ההשקעות באנליסט ושותף מרכזי להישגי בית ההשקעות ולתשואות שהניב ללקוחות לאורך השנים. לאחרונה הביע את רצונו לצאת לדרך חדשה, עקב תחושת מיצוי ורצון להתנסות בתחומים אחרים. קיבלתי את ההחלטה בהבנה ואני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך".

בית ההשקעות אנליסט הוקם לפני 29 שנה והוא מבתי ההשקעות הותיקים בישראל. בית ההשקעות מנהל כ-9 מיליארד שקל בקרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות השתלמות ותיקי השקעות. אנליסט הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker