מנכ"ל אינסייטק מכחיש שמועות על סגירה: "יש לנו מספיק מזומנים לשנה"

חברת הציוד הרפואי אינסייטק המוחזקת על ידי אלביט הדמיה ו-GE הפסידה 218 מיליון דולר מהקמתה ב-1999 ובקופתה נותרו בסוף ספטמבר רק 7.5 מיליון דולר ■ המנכ"ל, קובי וורטמן: "נכון שלא צמחנו ב-9 החודשים הראשונים של 2013 אבל אני מציע להמתין לתוצאות הרבעון הרביעי. אנחנו מאמינים שנצמח משמעותית ב-2014"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

"אנחנו מצפים לצמיחה ב–2014, יש לנו מספיק מזומנים לשנה הקרובה" - כך אמר אתמול מנכ"ל חברת אינסייטק, קובי וורטמן, והכחיש שמועות על סגירת החברה.

הסדר החוב של אלביט הדמיה, שבמסגרתו הועברה השליטה בחברה מידי מוטי זיסר לקרנות יורק ו–DK ולבעלי איגרות החוב שלה, היתה חדשות רעות לכאורה לשתיים מהחברות המוחזקות של אלביט הדמיה - גמידה סל (31%) המפתחת תרופות על בסיס תאי גזע, ואינסייטק (48%).

אינסייטק מפתחת טכנולוגיה לביצוע טיפולים לא פולשניים באמצעות אולטרה סאונד ממוקד מונחה mri לטיפול בשרירנים ברחם (גידולים שפירים ברקמת הרחם), גרורות סרטניות בעצמות ומחלות תפקודיות כמו רעד מהותי ופרקינסון המחייבות טיפול במרכז העצבים במוח. המערכת שלה, ExAblate, מאפשרת השמדת רקמות רכות במוח בדיוק רב ומספקת חלופה לא פולשנית לטיפולים ניתוחיים ולטיפולי קרינה.

מאז הקמתה ב–1999 הפסידה אינסייטק 218 מיליון דולר, אך הפסדים אלה לא פגעו באמון שנתן בחברה מוטי זיסר. מצב דברים זה עלול היה להשתנות עם כניסתם לדירקטוריון החברה של קרנות ה השקעה ובעלי איגרות החוב.

מנכ"ל אינסייטק, קובי וורטמן
מנכ"ל אינסייטק, קובי וורטמןצילום: אריאל שליט

על רקע זה נפוצו בשבועות האחרונים שמועות עקשניות על כוונתם של בעלי השליטה החדשים לסגור את אינסייטק ועל תדרוכים שקיבלו מנהליה הבכירים בישיבת הנהלה שהתקיימה אתמול על יישומה הקרוב של כוונה זו. זאת למרות הכחשת השמועות מצד בעלי השליטה החדשים והעובדה שחברת GE Health היא בעלת מניות גדולה באינסייטק וגורלה תלוי בה. ירידת מפלס המזומנים בקופתה של אינסייטק ל־7.5 מיליון דולר בסוף הרבעון השלישי של 2013, לאחר שפעילותה השוטפת של החברה ייצרה גירעון של 14 מיליון דולר בתזרים המזומנים בינואר־ספטמבר 2013, חיזקו את ההערכות בדבר סגירתה.

ואולם וורטמן הכחיש את קיומה של ישיבת הנהלה שבה נדונה הסגירה, ואמר כי הנושא כלל לא עלה. "בדיוק ההפך" הוסיף. "חבל שאני לא יכול לחבר לשיחה בינננו את מנכ"ל GE Health, שהוא גם יו"ר אינסייטק. נכון שנכנסנו לרבעון הרביעי של 2013 עם 7.5 מיליון דולר בקופה, אבל אנחנו מתכננים להקטין את צריכת המזומנים שלנו ב–2014 לרמה נמוכה מכמות המזומנים שהיתה בקופה בתחילת השנה".

וורטמן הסביר שהקטנת שריפת המזומנים תיעשה על ידי צמיחה במכירותיה של החברה, ולחלופין על ידי הקטנת הוצאותיה אם תוכנית העבודה של החברה לא תתממש. "נכון שלא צמחנו בינואר ספטמבר 2013 (מכירות של 12 מיליון דולר) אבל אני מציע להמתין לתוצאות הרבעון הרביעי. אנחנו מאמינים שנצמח משמעותית ב-2014 הודות למערכת המוח שקיבלה אישור שווק מהרשות האירופית ומכירותיה הולכות וגדלות, חדירה הולכת וגוברת של האפליקציות האונקולוגיות של המערכת וחדירה לשוק הסיני לאחר שקבלנו ביולי 2013 את אישור הרשויות בסין לשווק את המערכת לטיפול בשרירנים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker