נוחי דנקנר במגעים להסדר חובותיו מול הבנקים; שכר את עו"ד ליפא מאיר

היקף החובות של החברות הפרטיות של דנקנר - טומוהוק והחברה הבת גנדן - מוערך ב-900 מיליון עד מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

במקביל לנסיונות הנואשים האחרונים לשמר את השליטה באי.די.בי, החל נוחי דנקנר בהיערכות לאתגר הקשה ביותר העומד בפניו בתקופה הקרובה - המגעים מול הבנקים בקשר לחובותיו הפרטיים המרוכזים בחברות טומוהוק השקעות ובחברה הבת גנדן, שמוחזקת ב-51% על ידי טומוהוק.

היקף החובות של חברות אלו מוערך ב-900 מיליון שקל עד מיליארד שקל. מתוך סכוןם זה חלקו של נוחי דנקנר באופן אישי מוערך ב-500 מיליון שקל. דנקנר שכר את שירותיו של עו"ד ליפא מאיר, שייצג גם את אי.די.בי פיתוח במהלך המגעים על הסדר חוב.

ציון קינן ונוחי דנקנרצילום: מוטי קמחי

עו"ד מאיר פנה אל ארבעת הבנקים הממנים של דנקנר: הפועלים; לאומי; דיסקונט ומזרחי טפחות בכדי להתחיל במגעים לקראת הסדר חוב. הבנק החשוף ביותר לחובותיו של דנקנר הינו הפועלים שטומוהוק חייבת לו כ-200 מיליון שקל.

החוב של גנדן לבנק לאומי עומד על 450 מיליון שקל. חוב זה כולל גם את שותפיו של דנקנר: אבי פישר; שלי ברגמן דנקנר - אחותו של נוחי דנקנר; משפחת שימל ושותפים נוספים. בהתאם לכך ומתוך שיקולי גבייה ובדיקת חלופות מול הליך משפטי, בלאומי עדיין לא נתנו את הסכמתם לניהול משא ומתן משותף מול דנקנר יחד עם שאר הבנקים.

כמו כן, ניהול משא ומתן שכזה מצריך הסכמות מראש של כל הבנקים. החובות של טומוהוק לדיסקונט מוערכים ב-100-80 מיליון שקל. למזרחי טפחות חייבת טומוהוק 30 מיליון שקל וגנדן 45 מיליון שקל.

מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ונוחי דנקנרצילום: מוטי קמחי

ככל הידוע, לבנקים אין בטחונות שניתן לממן אותם בכסף אמיתי כנגד החובות של טומוהוק, בעוד שבגנדן ישנן ערבויות של דנקנר ושותפים נוספים.

ככל הידוע, לדנקנר אין את הסכומים הנדרשים לפירעון החובות מול הבנקים והוא צפוי לרתום לטובת הקרב הזה את אביו יצחק דנקנר, בני משפחתו וחבריו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker