הנהלת הבינלאומי נגד יו"ר הוועד: חשף מידע פנימי בפני עיתונאי - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הנהלת הבינלאומי נגד יו"ר הוועד: חשף מידע פנימי בפני עיתונאי

לטענת ההנהלה, שפתחה בהליכים משמעתיים נגד היו"ר, חנוך לבנה, הוא הכניס עיתונאי לשטח הבנק במטרה להציג לו עומסי עבודה במחלקת המשכנתאות - ובכך ביצע "הפרת נהלים בוטה" ■ ועד הפקידים: "הפעילות האישית נגד הוועד והעומד בראשו היא חציית קו אדום"

13תגובות

הנהלת הבנק הבינלאומי פתחה אתמול בהליכים משמעתיים נגד יו"ר ועד העובדים, חנוך לבנה, המועסק בבנק מזה 35 שנה, שמתוכן כ–15 שנה הוא משמש בתפקיד היו"ר. הבנק מייחס ללבנה הפרות משמעת והפרה של נוהלי הבנק.

הפרת הנהלים שהבנק מייחס ללבנה, 62, היא הכנסת עיתונאי לשטח הבנק שאינו פתוח לציבור. ככל הידוע, לבנה הכניס עיתונאי מכלי תקשורת גדול למחלקת המשכנתאות, כדי להמחיש לו כי העיצומים שנוקט הוועד גרמו לשיבושי עבודה בפעילות המשכנתאות. ככל הידוע, לבנה הציג לעיתונאי ערימת ארגזים של בקשות משכנתא שלטענתו שוכבות מזה כחודש ללא טיפול בשל העיצומים. פרסום הדברים עלול היה להוביל לירידה בפניית לקוחות לקבל משכנתאות, מחשש שפנייתם תתעכב.

אייל טואג

העיצומים ננקטים על ידי חלק מהעובדים במחלקת המשכנתאות במטה הבנק. פקידי המשכנתאות בסניפים עובדים כרגיל. במחלקת המשכנתאות במטה מועסקים, מלבד הפקידים הנוקטים עיצומים, גם עובדים המקבלים שכר מבנקים אחרים בקבוצת הבינלאומי, שאינם כפופים להנחיות ועד הפקידים.

מנתונים שהגיעו לידי TheMarker עולה כי בדצמבר - כשהוכרזו העיצומים - העניק הבינלאומי משכנתאות בהיקף 319 מיליון שקל. זה גידול של 23% לעומת החודש הקודם, לפני ההכרזה על העיצומים, כך שנראה כי בפועל הבנק התגבר על העיצומים.

לצד הנתונים המספריים על היקף המשכנתאות שהבנק העניק, הוועד מסר כי "מהנתונים שבידינו, בדצמבר הגיעו לבנק 407 בקשות למשכנתא שכלל לא נפתחו בשל בעיצומים. בנוסף, ידוע לנו שיש עוד כ–200 בקשות שנמצאות בסניפים ולא מטופלות. חלקן בוודאי כבר לא רלוונטיות". כך או כך, הצעדים המשמעתיים שבהם פתחה ההנהלה נגד יו"ר הוועד הפקידים, נוגעים להכנסת העיתונאים לשטח הבנק - ולא למידת האפקטיביות של העיצומים.

מנהלת מחלקת משאבי אנוש, שביט אסיסקוביץ, כתבה ללבנת כי "הובא לידיעתנו כי ב–21 לינואר 2014 הכנסת למחלקת המשכנתאות, באזור סגור לקהל, עיתונאי, ואיפשרת לו להתרשם מהעבודה ולצפות בחומרי הבנק. גם לולא היו נוהלים כלשהם, הרי לפחות לכאורה מדובר בהפרת משמעת, הנובעת מחובת האמון הכללית שחייב לבנק כל עובד - קל וחומר חבר ועד. על אחת כמה וכמה כך כשיש בבנק נוהל ברור העוסק בהכנת כתבה בשטח יחידה בנקאית ובשמירת דו"חות ומניעת חשיפתם - נוהלים שלפחות לכאורה, הופרו על ידך באופן בוטה".

לסיום, כותבת מנהלת מחלקת משאבי אנוש כי "לפני קביעת עמדתנו נבקש את תגובתך בכתב לגבי התנהלותך והחלטות שנקבל, בעניין - כולל אפשרות לעונש משמעתי הולם, וזאת בתוך שבוע".

בתגובה, מסר ועד הפקידים כי "המכתב מעיד כ–1,000 עדים על אובדן עשתונות של הנהלת הבנק. הוועד נוהג באחריות ולא חושף נתונים שיש בהם כדי לפגוע בבנק. הפעילות האישית נגד הוועד והעומד בראשו היא חציית קו אדום".

דוברת הבינלאומי מסרה כי "למען שמירה על הסודיות הבנקאית, יש בבנק נוהל מסודר לאירוח כלי תקשורת. עילות הסכסוך חסרות בסיס ומנותקות לחלוטין מהמציאות הכלכלית. זאת בעוד שהפקידים נהנים מתנאי העסקה מהטובים במשק. הבנק ממשיך להעניק את מכלול השירותים למרות העיצומים החלים מפעם לפעם, ושואף לפתרון מהיר של הסכסוך".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם