בבילון מחזרת אחרי MyThings: האם תחטוף לפריון את העסקה?

בבילון מחפשת דרך עסקית חדשה כמו אוויר לנשימה ומנסה למצוא אותה על חשבון יריבתה העסקית ■ MyThings מספקת שירותים המאפשרים לזהות את המשתמש ולהצמיד לו פרסום רלוונטי ■ נועם לניר: "מדובר בגישושים בלבד"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

האם קופת המזומנים העשירה של בבילון, שבה מצויים כיום כ-200 מיליון שקל, תנוצל לטובת השקעה בחברת MyThings? ל-TheMarker נודע כי בעל השליטה בבבילון, נועם לניר, ניהל משא ומתן ראשוני מול בני ארבל, מייסד ומנכ"ל חברת MyThings, בנוגע לרכישת פעילות החברה.

אם המשא ומתן ירקום עור וגידים ויבשיל לכדי עסקה סופית, תחטוף בבילון ליריבתה העסקית פריון את חברת הפרסום הדיגיטלית. לפני כשבוע פורסם ב-TheMarker כי פריון מעוניינת לרכוש את MyThings לפי שווי של כ-120 מיליון דולר. מדובר בעסקה אשר היתה אמורה להתבצע באמצעות הקצאת מניותיה של פריון ליזמים ולקרנות ההון סיכון המחזיקות בה.

"אנחנו לא מתכוונים לחטוף את העסקה לפריון. למיטב ידיעתי טרם נסגרה שם עסקה. כמו כן, קיים סיכוי של 5% בלבד שבבילון בכלל תיכנס לעסקה", הסביר היום לניר. הוא הדגיש: "אני חבר טוב של ארבל, שירתנו יחד בצבא והוא עובד בבניין לידי. אך אני חוזר ומבהיר שמדובר בגישושים בלבד. עוד לא החל משא ומתן רשמי. אנחנו מחליפים מחשבות אחד עם השני כמו שחברים עושים".

שנת 2013 היתה שנה גרועה מאוד לבבילון. המשקיעים הבינו דרך כיסם את הסיכון הגלום בחברה המתבססת על שני לקוחות עיקריים, גוגל ויאהו. הודעה על חילוקי דעות עם חברת יאהו בחודש אוקטובר גרמו לצניחה של 30% במניית החברה ולביטול המיזוג של החברה עם איירון סורס. בנוסף לזה, לאחר שגוגל, שהיתה אחראית ל-43% מהכנסות בבילון, הודיעה כי החוזה מולה לא יוארך, קרסה המניה ב-65%.

נועם לנירצילום: עופר וקנין

החברה נאלצה אז לפטר שליש מעובדיה. בבילון מחפשת דרך עסקית חדשה כמו אוויר לנשימה. למזלה, בקופתה נותרו בימים אלה כ-200 מיליון שקל. MyThings מספקת לקמעונאים גדולים שירותי Retargeting, המאפשרים להם לזהות את המשתמש ולהצמיד לו פרסום רלוונטי. MyThings עוקבת אחר המשתמש כאשר הוא גולש לאתרי מסחר גדולים, אוספת מידע לגבי המוצרים שבחן והתעניין בהם, ומצמידה לעמוד שבו הוא גולש פרסום שרלוונטי לו.

הייחוד של החברה הוא בכך שהיא מסוגלת לזהות את המשתמש גם כשהוא עובר בין אתרים שונים, ולהצמיד לו פרסום המותאם למידע שאספה עליו בכמה אתרים. "הטכנולוגיה שלנו מבוססת על התנהגות ולא על הקשר. כלומר, בניגוד לגוגל שמפרסם לפי האתר שבו אתה גולש כרגע - אנחנו מפרסמים לפי האדם. אם הפרופיל שלנו אומר שאת רוצה לנסוע לפאריס בשבועות הקרובים, כשתגלשי באתר ספורט או בפייסבוק תראי מודעות של פאריס", הסביר בעבר המנכ"ל בני ארבל בראיון שהעניק ל-TheMarker.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עוד על בבילון? קרא ושתף עם חברים ומומחים ברשת החברתית לשוק ההון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker