חיסון אחד לכל סוגי השפעת? מניית ביונדווקס מזנקת ב-7%

החברה הודיעה כי מבדיקותיה נמצא כי החיסון שנמצא בפיתוח מתאים לששת זני השפעת החדשים ■ כשיושלם פיתוחו, החיסון העתידי עשוי להיות יעיל כנגד כל זני השפעת הקיימים והעתידיים

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת ביונדווקס פרמצבטיקה מנס ציונה, המפתחת חיסון נגד שפעת, הודיעה היום כי השלימה שורה של בדיקות ביולוגיות שהשוו בין מבנה של ששת הווירוסים החדשים של השפעת ומבנה החיסון שלה. התוצאה הייתה חיובית ובבדיקות נמצא כי החיסון של החברה מתאים לששת זני השפעת החדשים שהתגלו בעולם בשנים האחרונות. בתגובה עולה מניית החברה ב-7% באחד העם משעת הפתיחה - כאשר השינוי הגבוה היומי היה לא פחות מ-11.4%.

עד כה, זני השפעת H5N8 ,H7N9 ,H6N1 ,H7N7 ו-H10N8 נמצאו רק בעופות ולכן לא נחשבו מסוכנים לבני אדם. לאחרונה, כל הזנים הללו נמצאו בבני אדם וחלקם אף גרמו לתמותה משמעותית בדומה לשפעת העופות.

החיסון של ביונדווקס מכיל מקטעים קטנים של חלבוני וירוס השפעת ש"מלמדים" את מערכת החיסון האנושית להכיר את כל זני השפעת, כך שכאשר אדם נדבק בווירוס, הגוף שלו יילחם במהירות וביעילות בווירוס מהזן החדש וימנע את המחלה. על בסיס ממצאים אלה, מעריכה ביונדווקס כי החיסון לשפעת, לכשיושלם פיתוחו, עשוי להיות יעיל כנגד כל זני השפעת הקיימים והעתידיים, וזאת בעוד החיסונים הקיימים כיום יעילים רק כנגד זני שפעת ספציפיים.

ד"ר תמר בן ידידיה, המדענית הראשית של ביונדווקס, מוסיפה "מרגש לראות שהחיסון שבפיתוח ביונדווקס תואם גם לזני שפעת חדשים שמתפשטים בעולם כיום. בימינו, כשהאוכלוסייה בעולם גדלה ואנשים נוסעים בכל רחבי העולם, אין גבולות טבעיים המסוגלים לעצור את התפשטות המחלות על פני הגלובוס. מכאן הצורך בסוג חדש של חיסון נגד שפעת שיהיה יעיל נגד כל זני השפעת".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker