דחייה במכירת כלל ביטוח לסינים; טרם קיבלו היתר שליטה ממשרד האוצר

אמש דיווחה אי.די.בי פיתוח כי בהתאם לתנאי העסקה המקוריים, ביקשו המשקיעים הסינים הארכה ראשונה בת 30 יום להשלמת ההליך הרגולטורי של קבלת אישורים לעסקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

נמשכת חוסר הוודאות לגבי השלמת העסקה למכירת כלל ביטוח (32%) על ידי אי.די.בי פיתוח לידי קבוצת משקיעים סינים בראשות לי הייפינג. אמש (א') דיווחה אי.די.בי פיתוח כי בהתאם לתנאי העסקה המקוריים, ביקשו המשקיעים הסינים הארכה ראשונה בת 30 יום להשלמת ההליך הרגולטורי של קבלת אישורים לעסקה, כך שהמועד של הסגירה נדחה בינתיים ל-3 במארס 2013 עם אופציה לשתי דחיות נוספות בנות 30 יום כל אחת.

הקבוצה הסינית עוברת בימים אלה בדיקות נאות קפדניות של פיקוח על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר. אם עסקה זו תצא אל הפועל תקבל אי.די.בי פיתוח כ-1.4 מיליארד שקל עבור ה-32% לפי שווי חברה של כ-4.6 מיליארד שקל וכן תהיה לה אופציה למכור את יתרת אחזקותיה (23%) לפי שווי דומה. להשלמה או לאי השלמה של עסקת מכירת כלל ביטוח ישנה משמעות גדולה בקשר למצבה הפיננסי של אי.די.בי פיתוח, שכן ההזרמות שיוכנסו לתוכה על ידי הבעלים החדשים, מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, בנויות על שני תרחישים: השלמת מכירת כלל ביטוח או אי השלמה. ככל שהתמונה לגבי עסקה תתבהר מהר יותר, כך תוכל אי.די.בי פיתוח לקבל חמצן פיננסי כמה שיותר מהר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מוטי בן משהצילום: בועז ארד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker