אור ירוק למיזוג כור דסק"ש: השופטת אישרה את הפשרה בייצוגית

השופטת רות רונן: "אני סבורה כי הסכם הפשרה משקף באופן הגון וראוי את הסיכונים והסיכויים שעמדו בפני הצדדים להליך וכי הוא מקנה לחברי הקבוצה פיתרון המרחיב את מגוון האפשרויות העומד בפניהם"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית המשפט העניק היום אור ירוק למיזוג החברות כור ודיסקונט השקעות (דסק"ש). שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב רות רונן אישרה בהחלטה שנכתבה על גבי 28 עמודים את הסדר הפשרה שאליו הגיעו בתביעה הייצוגית - על סך 628 מיליון שקל.

"אני סבורה כי הסכם הפשרה משקף באופן הגון וראוי את הסיכונים והסיכויים שעמדו בפני הצדדים להליך וכי הוא מקנה לחברי הקבוצה פתרון המרחיב את מגוון האפשרויות העומד בפניהם, כאשר נוספת להם אפשרות ליהנות מעליית הערך האפשרית של מכתשים אגן ולקבל את החלק היחסי משוויה של מכתשים אגן כפי שזה יהיה בפועל, ולא על פי הערכות שווי", כתבה השופטת בהחלטתה.

השופטת קבעה כי שכר הטרחה שיהיו זכאים לו התובעת ובאי כוחה, עורכי הדין יצחק אבירם ושחר בן מאיר, לא יהיה תלוי ברווחיהם של חברי הקבוצה, אלא בשיעור נמוך יותר מזה שהתבקש על ידי הצדדים. לכן אישרה להם סכום שיעמוד על 200 אלף שקל לתובעת הייצוגית ו 1.5 מיליון שקל לעורכי הדין.

התביעה הייצוגית הוגשה לאחר שקונצרן אי.די.בי הודיע כי הוא עומד לבצע עסקת מיזוג משולש הופכי, שבה תמוזג כור לתוך החברה האם דסק"ש, המחזיקה ב–67.33% מכור, כך שכחלק מהעסקה תרכוש דסק"ש את יתר האחזקות של כור שבידי ציבור בעלי המניות ובידי החברה האם של דסק"ש, אי.די.בי פיתוח (7.67%). בעקבות הודעה זו, הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית על ידי חברת סגל לוי ייזום, המחזיקה במניות כור בשווי של כ–2,000 שקל.

השופטת רות רונןצילום: יוסי זמיר

הצדדים לתביעה הגיעו להסכם פשרה הקובע כי עסקת המיזוג תושלם בהתאם לתנאים שנקבעו, כלומר - אילו המיזוג הושלם כיום דסק"ש היתה משלמת לבעלי המניות של כור 70.7 שקל למניה. בעוד לבעלי המניות של כור, שיהיו מעוניינים בכך - בכפוף להיענות של לפחות 2% מבעלי מניות כור, יוקצה מכשיר לא סחיר (סטרקצ'ר, שיחייב את דסק"ש לפרסם תשקיף), שלפיו בשלב הראשון הם ישיבו לקופת דסק"ש סכום השווה לחלק משווי מניות כור שבבעלותם המיוחס למכתשים אגן. מדובר ב–14.64 שקל לכל מניית כור, בהתאם להערכת שווי שביצעה עבור כור פירמת דלויט בריטמן אלמגור זהר ושות' לצורך עסקת המיזוג.

בהחלטתה כותבת השופטת: "אלמלא ההודעה מטעם בעלי המניות המיוצגים על ידי עו"ד רוזנבוך הייתי סבורה כי לא היה מקום למנוע מחברי הקבוצה שביקשו להצטרף להסדר המשלים את האפשרות להגיש תביעה עתידית נגד המשיבות. עם זאת, נראה כי דברים אלה הפכו לבלתי־רלוונטים לאור ההודעה, שכן ניתן לומר בוודאות כי בעלי המניות שהחזקתם עולה על המינימום הנדרש בהסכם הפשרה, תומכים בהסדר המשלים, ונשמט החשש העיקרי שלפיו פחות מ–2% מבעלי מניות בחברה יצטרפו להסדר המשלים".

עוד קבעה השופטת כי במקרה הנוכחי אין למנות בודק שיבדוק את הסכם הפשרה: "מינוי כזה אינו נדרש, ויש לאשר את ההסכם ללא בדיקה".

יו"ר כור, ליאור חנסצילום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום